Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Уранішньому занудству знайшли наукове пояснення

Охорона здоров`я 8552 перегляди

Опубліковано - 27.10.2006 02:38 | Всі новини | Версія для друку

Жінки більш занудотні й буркотливіші від чоловіків. Але тільки вранці.
Жінки більш занудотні й буркотливіші від чоловіків. Але тільки вранці.
Занудам нелегко приходиться в житті: їхнє невдоволення світом не приносить радості їм самим і дратує близьких людей.

Однак усі ми іноді буваємо пригніченими, буркотливими і занудотними, особливо вранці, коли болісно хочеться спати, за вікном імла або сіра мряка, а єдина реальна перспектива – шлях до офісу у вщент набитому метро і важкий робочий день.

Учені вирішили дослідити цей феномен, що так отруює життя багатьом людям, і отримали дивні результати. Виявилося, що, усупереч широко розповсюдженій думці, жінки більш занудотні й буркотливіші від чоловіків. Правда, спостерігається ця закономірність лише вранці, у перші кілька годин після пробудження.

Відповідно до результатів дослідження, 13% жінок і 10% чоловіків перебувають у поганому настрої протягом перших чотирьох ранкових годин. На думку вчених, це зв'язано з тим, що загалом чоловіки рідше жінок страждають від порушень сну, і, отже, краще висипаються. Це ж дослідження показує, що 15% чоловіків і всього 9% жінок міцно й спокійно сплять усі сім ночей на тиждень.

Крім того, для поганого настрою вранці є ще одна причина: майже третина жінок, у порівнянні з усього 5% чоловіків, до відходу на роботу займаються домашніми справами, готують сніданок і збирають дітей до школи. Зважаючи на те, що, крім усього іншого, середній жінці потрібно більше часу, на відміну від чоловіка, щоб підготуватися до виходу з будинку, ранковий поганий настрій стає ще більш зрозумілим.

У той же час більшість з тих, хто після пробудження ненавидить увесь світ, звинувачують у цьому поганий нічний сон (40%), стреси й депресії (24%). Деяким заважають висипатися болі в натрудженій за день спині або хропіння коханого, що мирно спить поруч.

Не дивно, що розслаблюватися перед сном представники різної статі вважають за краще по-різному. Чоловіки вважають, що здоровому міцному сну допомагає келих-другий міцного напою та гарний секс, а прекрасна половина людства скидає напругу, що накопичилася за день, за допомогою хорошої книги або гарячої ванни. Ще 7% жінок, щоб гарантувати собі повноцінний нічний відпочинок, приймають снодійне, що загрожує побічними негативними явищами.

Майже половина знесилених ранкових зануд із нетерпінням чекають швидкого осіннього переведення стрілок годин на годину назад. На їхню думку, ця додаткова година нарешті дасть можливість добре виспатися і позбутися від ранкової буркотливості й роздратованості, пише Yтро.

В свою чергу ми нагадуємо, що в ніч на останню неділю жовтня (цього року - з 28 на 29 жовтня) відбувається перехід до зимового часу шляхом переведення стрілки годинника на годину назад.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.