Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Wikipedia виповнилося десять років

Технології 6363 перегляди

Опубліковано - 16.01.2011 05:18 | Всі новини | Версія для друку

Засновник Wikipedia Джиммі Вейлз (Jimmy Wales)
Засновник Wikipedia Джиммі Вейлз (Jimmy Wales)
Десять років тому з’явився сайт під назвою Wikipedia, де пропонувалося створити вільну енциклопедію зусиллями добровольців.

У суботу, 15 січня, найпопулярнішій онлайн-енциклопедії світу Wikipedia виповнилося 10 років.
Сам сайт з'явився 15 січня 2001 року: на ньому пропонувалося створити вільну енциклопедію зусиллями добровольців. Вже через місяць було написано більше 1000 статей, а через 5 років Wikipedia наздогнала енциклопедію "Британіка" за кількістю статей, повідомляє ТСН.ua.

Засновник ресурсу Джиммі Вейлз (Jimmy Wales) згадує з цього приводу: "Складно уявити, що пройшло 10 років з часу, коли я вперше редагував Wikipedia. Я пам'ятаю цей перший день. Я клікнув на кнопку "Редагувати "і написав: "Привіт, світ! "(" Hello world! "- прим. ред.), і це було початком Wikipedia.

На сьогодні Wikipedia щомісяця відвідує понад 400 млн людей, а добровольці з усього світу створили понад 17 млн статей на 270 мовах світу.

Нагадаємо, днями українська Wikipedia може наздогнати фінську за кількістю статей, і відповідно, вийти на 15-е місце в світі за цим показником. Про це повідомив директор громадської організації "Вікімедіа України" Юрій Пероганич.

За його словами, кожен день в українській Wikipedia створюється від 100 до 300 статей. При цьому темпи зростання Wikipedia по-українськи збільшуються: так, для написання перших 100 тис. статей знадобилося близько 4 років, для наступних 100 тис. - 2 років, а три сотні тисяч статей, на думку Пероганич, будуть створені вже менше, ніж за півтора року. На даний момент в українській онлайн-енциклопедії порядку 254 тис. статей.

Українська Wikipedia є однією з 270 мовних версій Wikipedia. За кількістю статей зараз займає 16-е місце в світі. За минулий рік її відвідуваність зросла на 41% і досягла близько 1 млн сторінок на день (24-е місце в світі).

Найбільшу кількість посилань на портал "Аратта" містить містить стаття про Трипільську культуру.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.