Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Куріння вбиває з першого ж затягування

Охорона здоров`я 15045 переглядів

Опубліковано - 20.01.2011 03:25 | Всі новини | Версія для друку

Куріння вбиває з першого ж затягування
Куріння вбиває з першого ж затягування
Уявлення про те, що генетичні мутації в організмі розвиваються лише після довгих років активного прийому нікотину, виявилося помилкою. Американські дослідники з’ясували, що курці починають свою дорогу в могилу буквально через півгодини після першого перекуру.

Спостерігачі називають дослідження, розпочате фахівцями Центру з вивчення раку при Університеті Міннесоти, мало чи не революційним. Вчені пильно спостерігали за 12 курцями-добровольцями.

Метою експерименту була перевірка рівня одного з поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАУ) - фенантрену. Це речовина, що складається з трьох бензольних кілець, міститься в тютюновому димі і вважається відповідальною за мутації ДНК, які неминуче призводять до раку легенів.

З'ясувалося, що протягом 15-30 хвилин після закінчення куріння концентрація фенантрену досягає максимальних значень. Подібна швидкість поширення рівнозначна впорскуванню цієї токсичної і канцерогенної субстанції безпосередньо в кровоносну систему. Загроза особливо серйозна з урахуванням того, що продукти розпаду фенантрену взаємодіють безпосередньо з ДНК.

Керівник дослідження Стівен Хехт вважає, що відкриття унікальне з наукової точки зору, оскільки вперше дає уявлення про метаболізм ПАУ в людському організмі «в чистому вигляді», без впливу додаткових факторів (наприклад, рівня забруднення повітря). Ну а любителі нікотину, напевно, повинні ще раз замислитися про те, навіщо вони поспішають опинитися серед тих 3 000 нещасних, що кожен день вмирають від раку легенів.

Результати роботи, виконаної на кошти американського Національного інституту вивчення раку, опубліковані в журналі Chemical Research In Toxicology, повідомляє “Компьюлєнта”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.