Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Львівщині планують реставрувати старі церкви силами волонтерів

Свій до свого по своє Регіон: Львівська область 24059 переглядів

Опубліковано - 25.01.2011 03:48 | Всі новини | Версія для друку

На Львівщині планують реставрувати старі церкви силами волонтерів
На Львівщині планують реставрувати старі церкви силами волонтерів
На Львівщині планують обрати 5-6 об’єктів-пам’яток релігійного й культурного значення для реставрації силами місцевої громади, волонтерів та студентів відповідних спеціальностей.

Про це 24 січня на засіданні постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Львівської обласної ради за участі голів районних та міських рад зазначив голова цієї комісії Орест Шейка, повідомляє ZAXID.NET.

Він зазначив, що уже у березні комісія планує провести навчання для голів сільських рад, а також священиків, які опікуються дерев'яними церквами області. Планується, що на це навчання приїдуть понад 2 тис осіб: їх навчатимуть як проводити першочергові заходи для збереження церкви та її інтер’єру. Про це їм розповідатимуть знані науковці, професори, реставратори.

"У Львівській області понад 800 дерев’яних церков, 611 – є в реєстрі управління охорони історичного середовища, а решта церков навіть не були дослідженні. Коли готувалася інформація для ЮНЕСКО про дерев’яні церкви Західної України, вияснилося,що на території Польщі українські церкви краще збережені", - зазначив Орест Шейка.

За його словами, уже влітку буде обрано також церкви на території області, де буде проводитися реставрація силами волонтерів під наглядом практика, куратора та реставратора. "Багато робіт під силу громаді, їй просто це необхідно показати: як заготовляти покриття для стін, гонту. І у церкві паралельно з професійною реставрацією буде проходити волонтерська реставрація", - підсумував О.Шейка, додавши, що така спільна праця – найкращий вихід в умовах обмеженого бюджету.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Свій до свого по своє»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.