Тимошенко каже, що в ГПУ видають бажане за дійсне |
"Наш уряд прийняв рішення, що терміново, невідкладно, буквально в надзвичайному режимі потрібно в села, які віддалені від лікувальних закладів, забезпечити транспортом. Я хочу підкреслити, що саме транспортом, який довозить лікаря, фельдшера безпосередньо до хворого. Мова не йшла про швидкі допомоги", - заявила Тимошенко сьогодні на прес-конференції, повідомляє прес-служба партії.
За словами лідера партії "Батьківщина", вартість закуплених її урядом автомобілів у десять разів менша за вартість автомобілів швидкої допомоги.
"Швидкі допомоги коштують в 10 разів дорожче, ніж простий транспорт, який може довезти лікаря до хворого в селі", - уточнила вона.
Юлія Тимошенко підкреслила, що рішення про реалізацію такої програми було прийнято в ході співпраці уряду з Асоціацією сільських і селищних голів.
"На одній із зустрічей уряду із Асоціацією сільських і селищних голів, де були присутні більше 10 тисяч керівників, ми посекційно працювали, і одна з робіт секцій була присвячена співпраці Міністерства охорони здоров'я, Міністерства регіональної політики і сільських і селищних громад відносно вдосконалення функціонування сільської медицини", - нагадала вона.
Тимошенко повідомила, що відповідну програму було реалізовано за допомогою кредиту, наданого Австрією.
"На зустрічі з керівником Австрії, офіційна зустріч, коли обговорювалося питання, керівник Австрії запропонував, що він може виділити 500 мільйонів євро фінансових ресурсів для того, щоб ми мали можливість їх витратити для переоснащення, для забезпечення транспортом, іншим обладнанням фельдшерських закладів в селі. Я прийняла цю пропозицію", - повідомила екс-прем'єр.
Тимошенко зазначила, що автомобілі було закуплено за зниженою ціною.
"Інформацію, яку я від них (австрійської сторони) отримала, яка також письмово надано австрійською компанією "Вамет" Генпрокуратурі і "Українській правді", чітко сказано, що з цією комплектацією машини, які продавалися українській стороні компанією "Вамет", перший раз були запропоновані по ціні 15 тисяч євро за машину. Але після того, як відповідні працівники державних компаній українських, які в складі Міністерства охорони здоров'я закуповували машини, провели додаткові переговори, ціна на ці машини була знижена з 15 тисяч євро до 12 тисяч євро", - сказала вона.
"Тобто, іншими словами, єдиний визначений Австрією постачальник, компанія "Вамет", не завищила ціни, а дала знижку Україні. Крім того, між компанією "Вамет" і державою України жодного посередника не було", - резюмувала вона.