Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вслід за Тунісом і Єгиптом, в столиці Сербії люди також вийшли на вулиці

Світ навколо нас 4243 перегляди

Опубліковано - 6.02.2011 04:12 | Всі новини | Версія для друку

Сербський “Майдан” в Бєлграді
Сербський “Майдан” в Бєлграді
Найбільший за останній час мітинг опозиційних сил пройшов в суботу в столиці Сербії Бєлграді, - 70 тисяч маніфестантів вимагають проведення дострокових парламентських виборів.

В центрі міста біля будівлі Скупщини (парламенту) зібралися декілька десятків тисяч осіб. Організатором акції виступила Сербська прогресивна партія на чолі з одним з найпопулярніших політиків країни, учасником всіх останніх президентських кампаній Томіславом Ніколичем.

За оцінками поліції, участь в мітингу бере щонайменше 55 тис осіб, але деякі очевидці називають цифру в 70 тис. Демонстрація в цілому носить мирний характер, проте декілька осіб було затримано поліцією, повідомляє NEWSru.ua.

Парламентські вибори в Сербії заплановані на 2012 рік, проте опозиція виступає за їх дострокове проведення.

На думку опозиції чинна влада на чолі з демократом Борісом Тадичем не справляється з рішенням економічних, соціальних і зовнішньополітичних проблем, з якими зіштовхнулась Сербія. Останнім часом в країні пройшла низка страйків - поліція, таксисти і шкільні вчителі вимагали підвищення заробітної плати.

Ніколич згадав недавні вуличні протести в Тунісі і Єгипті і заявив, що уряди по всьому світу починають розуміти, що необхідно прислухатися до думки народу.

Популярність націоналістської опозиційної партії Николіча в Сербії в останні місяці росте. Це викликано складною економічною ситуацією в країні, що все ще намагається відновитися від наслідків світової економічної кризи. Високий рівень інфляції, безробіття і бідності викликає у народу незадоволеність політикою проєвропейського уряду Сербії.

Одним з пріоритетів організаторів маніфестації було забезпечення безпеки під час заходу. За їх словами, в охороні правопорядку задіяно порядка десять тисяч чоловік - сил власної безпеки і поліцейських.

У центр Бєлграда стягнуті великі сили поліцейського спецназу і техніки для розгону натовпу. На інших площах міста також виставлені поліцейські кордони. Автомобільний рух по ряду центральних вулиць перекритий.

Не дивлячись на те, що ситуація в Сербії багато в чому нагадує ситуацію в Україні, представники Партії Регіонів упевнені (а на нашу думку, просто втратили інстинкт самозбереження через запаморочення від влади і власного "бєспрєдєла" - прим. “Аратти”), що єгипетські події не можуть повторитися в Києві.

Нагадаємо, масові антиурядові демонстрації в Єгипті не стихають вже більше тижня. У вівторок Мубарак, керівник країни вже майже 30 років, заявив, що залишить свою посаду після чергових президентських виборів у вересні цього року і не висуватиме свою кандидатуру на шостий термін. Проте демонстранти продовжують добиватися негайної відставки президента.

Захвилювалася й Туреччина. На вулиці Стамбула вийшли кілька тисяч людей. Поки що – на підтримку бунтарів у Єгипті. А ось на площі Кізілай у центрі Анкари щонайменше 10 тисяч маніфестантів, переважно студентів, намагалися прорватися до Парламенту. До них приєдналися опозиційні депутати, які вважають незаконним скорочення мінімального розміру зарплати для молоді й заборону брати на роботу людей без полісу соціального страхування. Демонстранти билися з поліцією і жбурляли каміння. Та відповіла водометами і сльозогінним газом. Є поранені. Оглядачі кажуть: не слід очікувати, що ці студентські виступи переростуть у такі ж масштабні, як у Єгипті. Економіка Туреччини демонструє стрімке зростання, такого рівня соціального невдоволення там немає.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.