В Афінах вирішується майбутнє Інтернету |
Організація Об’єднаних Націй організувала форум, щоб дати можливість урядам, компаніям, організаціям і окремим людям можливість обговорити питання подальшого розвитку Інтернету, які їх хвилюють, повідомляє Бі-Бі-Сі.
У грецьку столицю для участі у форумі з’їхалися понад 1500 делегатів, однак висловити свою думку через Інтернет може будь-який бажаючий. За словами голови організаційного комітету Форуму Нітина Десаї, ця дискусія дасть можливість висловитися мешканцям всесвітньої павутини і допоможе визначити проблеми, які виникають і вирішувати які будуть певні структури.
Основну увагу в Афінах приділяють чотирьом аспектам розвитку Інтернету - безпеки, різноманітності, відкритості та доступності. Форум важливий користувачам Інтернету, тому що обговорює питання, що їх цікавлять.
За словами Емілі Тейлор, керівника юридичного відділу компанії Nominet, що контролює британський домен .uk, Форум важливий для користувачів Інтернету, тому що обговорює питання, що цікавлять їх.
Важливі питання
"Проблеми спаму, кібербезпеки, відкритості й обмеження свободи слова безпосередньо зачіпають всіх користувачів Інтернету ", - говорить вона.
"Практично всі знають, що таке спам. На жаль, багато хто також випробував на собі і "фішинг" (електронні повідомлення, що виглядають так, як ніби їх відправниками є цілком респектабельні установи). І про віруси користувачі теж знають не з чуток", - пояснює Емілі Тейлор.
"Люди, ймовірно, знають, що в різних країнах по-різному відносяться до свободи слова, - і мова не тільки про конкретні країни, що фільтрують зміст сайтів. У Європі, наприклад, певні речі можуть подобатися жителям однієї країни, і викликати обурення у жителів іншої", - продовжує вона.
"Саме ці проблеми мають важливе значення", - говорить Емілі Тейлор.
Голос народу
Крім цих питань, у грецькій столиці обговорюють ще одну насущну для багатьох країн тему міжнародних доменних імен.
Робота над інтернет-адресами, які можуть вводитися не тільки латиницею, йде повним ходом, і вже ведуться технічні випробування.
Це означає, що в недалекому майбутньому сайти країн, де не використовується латиниця, зможуть реєструвати собі адреси своєю рідною мовою, і, можливо, навіть писати вже існуючі адреси не латиницею.
"З розмов зі звичайними користувачами Інтернету я знаю, що такого роду питання їх хвилюють значно більше, ніж те, хто саме керує Інтернетом, і яка роль уряду США в цьому управлінні", - говорить Емілі Тейлор.
"Інтернет переріс сам себе як мережа, створена комп'ютерними фахівцями для комп'ютерних фахівців", - говорить Нітин Десаї.
"Це дискусія про майбутнє, про те, яким Інтернет буде через кілька років і про те, як дати можливість висловитися всім, хто ним користується", - пояснює голова оргкомітету Форуму.