На межі Сонячної системи знайшли загадкову планету |
Також ще в минулому році астрофізики Джон Матіс і Даніель Уітмір з Університету Луїзіани запевняли, що цей об'єкт може виявитися газовим гігантом, або зіркою, яка охолола.
Відзначимо, хмара Оорта - це гігантський міхур, наповнений мільярдами досить великих крижаних та кам'яних брил. Вони, як вважають астрономи, регулярно поповнюють число комет, які циркулюють по Сонячній системі і часом падають на планети, залишаючи гігантські кратери. У тому числі і на Землі.
Хмара Оорта - величезна куля з кометами
Хмара Оорта починається далеко за орбітою Плутона. Її зовнішні кордони, за одними оцінками, знаходяться в одному світловому році від Сонця.
Для того, щоб комети вилітали з хмари Оорта і спрямовувалися усередину Сонячної системи, необхідний відчутний гравітаційний вплив. Вважалося, що його створює Юпітер, навколишні зірки і галактики.
Але за математичними розрахунками Матіса і Вітміра, цього ніяк не вистачає. Начебто, для того руху комет, який спостерігається нині, обов'язково потрібен додатковий об'єкт - набагато масивніший за Юпітер, який би розташовувався в хмарі Оорта.
Зараз вчені вже не сумніваються, що гігантська планета існує. І називають її Тюхе - по імені грецької богині удачі. До неї близько 30 тисяч астрономічних одиниць (одна астрономічна одиниця - це відстань від Землі до Сонця).
Тюхе не видно в оптичні телескопи - вона надто далека і холодна. Але її можна "роздивитися" в інфрачервоний телескоп. Оскільки планета все ж тепліше свого оточення. Її температура, за прикидками Матіса і Уітміра, повинна становити мінус 73 градуси за Цельсієм.