Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Списки жертв політичного терору в СРСР опубліковані в інтернеті

За право людини 15049 переглядів

Опубліковано - 31.10.2006 18:09 | Всі новини | Версія для друку

Списки жертв політичного терору в СРСР опубліковані в інтернеті
Списки жертв політичного терору в СРСР опубліковані в інтернеті
Правозахисне товариство “Меморіал” опублікувало на своєму сайті списки жертв політичного терору в СРСР, що включають майже півтора мільйони імен, розташованих в алфавітному порядку.

Велика частина цієї інформації, зібраної в різних регіонах колишнього СРСР, вперше стала доступна в мережі інтернет.

У “Меморіалі” підкреслюють, що списки періодично доповнюватимуться по мірі накопичення інформації.

Для того, щоб зберегти пам'ять про жертв репресій і допомогти людям відновити історію їх сімей, товариство "Меморіал" в 1998 році почало роботу із створення єдиної бази даних, зводячи разом інформацію з Книг пам'яті, вже надрукованих або тільки підготовлених до видання в різних регіонах колишнього СРСР.

Результатом цієї роботи став випущений на початку 2004 року альбом "Жертви політичного терору в СРСР", де було представлено більше 1 300 000 імен жертв репресій з 62 регіонів Росії, зі всіх областей Казахстану і узбекистану, двох областей України - Одеської та Харківської. Саме це видання лягло в основу опублікованих списків.

"Не дивлячись на величезні зміни, що відбулися за останні роки у всіх країнах на території колишнього СРСР, проблема увічнення пам'яті жертв державного терору залишається невирішеною, - відзначають в "Меморіалі". - Це стосується всіх аспектів проблеми - чи то реабілітація незаконно засуджених, або публікація документів, пов'язаних з репресіями, їх масштабами і причинами, або виявлення місць поховань страчених, або створення музеїв і установка пам'ятників. Не вирішений до цих пір і питання про публікацію списків жертв терору".

"Сотні тисяч людей в різних регіонах колишнього СРСР (та й в багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники) хочуть дізнатися про долю родичів. Ця інформація потрібна історикам, краєзнавцям, журналістам. Але навіть якщо біографія людини включена в якусь із книг пам'яті жертв політичних репресій, про це дуже важко дізнатися: такі книги видаються, як правило, маленьким тиражем і в продаж майже не поступають навіть в головних бібліотеках Росії немає повного комплекту виданих мартирологів, - наголошується на сайті "Меморіалу". - Вивчення радянського державного терору ще далеко не завершене, і історія політичних репресій не написана", повідомляє NEWSru.com.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.