Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені досі шукають мавпу, яка стала людиною

У світі науки 5401 перегляд

Опубліковано - 17.02.2011 17:13 | Всі новини | Версія для друку

Вчені досі шукають мавпу, яка стала людиною
Вчені досі шукають мавпу, яка стала людиною
Група американських учених з Інституту імені Джорджа Вашингтона та Університету Нью-Йорка вважає, що сучасні уявлення в науці про хід еволюції людини можуть бути помилковими і потребують додаткового перегляду.

Автори дослідження, Бернард Вуд і Террі Харрісон повідомляють, що гомініди ардипітеки, котрі вважаються дальніми предками людини, насправді можуть бути мертвими предками шимпанзе або інших видів приматів — аналіз їхніх останків цьому не суперечить.

"Звичайно, ці рештки є надзвичайно важливою знахідкою, однак наївно просто припускати, що всі останки, що відносяться до цього періоду часу, належали предкам сучасної людини", - наводить слова Вуда прес-служба Нью-Йоркського університету.

Знахідка практично повного скелета ардипітека, примата, який жив приблизно 5,8-4,4 мільйона років тому — найбільш гучна подія останніх років в археології. Саме його аналіз, зроблений у 2009 році, дозволив вченим зробити висновок, що ардипітек — це одна з найбільш ранніх форм приматів еволюційної лінії сучасної людини. Вона стала одним з перших етапів еволюції після спільного предка сучасних шимпанзе і людей.

"Ми не хочемо довести, що ці викопні останки не належали предкам сучасних людей, однак нам здається такою ж імовірною, або навіть більш імовірною, версія, згідно з якою ардипітеки є вимерлим видом мавп, близьких до сучасних вищих приматів і людини, та не їхніми предками", - додав Харрісон.

Останки ардипітека, знайдені лише кілька років тому в Ефіопії, були класифіковані як рештки предків сучасних людей на підставі будови їх зубів, що нагадують зуби австралопітеків — предків сучасних людей, що з'явилися приблизно 4,4 мільйона років тому. Другим і найбільш вагомим аргументом авторів такої інтерпретації стала наявність так званої додаткової малої гомілкової кістки у стопі останків — така кістка є у сучасних людей, але відсутня у сучасних мавп.

Автори критичної статті пишуть, що прихильники гіпотези про те, що ардипітек насправді є предком людини, абсолютно необгрунтовано забувають про явище гомоплазій — конвергентної еволюції, яка призводить до появи одних і тих же характеристик у видів, що мають різних еволюційних предків.

Навіть зменшені ікла, наявність яких у ардипітеків і сахелантропів уважається основною ознакою, що вказує на їхню спорідненість з людиною, насправді трапляються і в інших мавп, що не мають відношення до еволюційної лінії людей, - ймовірно, вони розвинулися в результаті схожих змін у раціоні харчування видів.

Вчені вважають, що пролити світло на реальний таксономічний взаємозв'язок скам'янілостей і сучасних видів дозволять застосувати нові методи неруйнівного аналізу мікроструктури зразків, які археологам ще належить розробити і освоїти. У той же час, експерти, що проводили аналіз останків ардипітека в 2009 році, певні у надійності застосованого ними морфологічного аналізу останків.

Нагадаємо, раніше французькі вчені виявили скам'янілості далеких предків людини, будова тіла яких вказує на їх азіатське походження і подальшу міграцію до Африки як мінімум 39 мільйонів років тому.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.