Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Донецьку звільнено журналістку, яка оприлюднила матеріал про порушення у Торезькому інтернаті для дітей інвалідів

За право людини Регіон: Донецька область 6859 переглядів

Опубліковано - 20.02.2011 03:03 | Всі новини | Версія для друку

У Донецьку звільнено журналістку, яка оприлюднила матеріал про порушення у Торезькому інтернаті для дітей інвалідів
У Донецьку звільнено журналістку, яка оприлюднила матеріал про порушення у Торезькому інтернаті для дітей інвалідів
Олену Довженко, кореспондентку відділу «Політика» газети «Життя», яка належить донецькій облдержадміністрації та облраді, було звільнено з роботи одразу після виходу її публікації «У дитбудинку вмирають від голоду».

Про це стало відомо правозахисному центру «Поступ».

У публікації йшлося про зловживання адміністрації Торезького інтернату для дітей-інвалідів.

За отриманою інформацією звільнення безпосередньо пов’язано з виходом матеріалу.

Про намагання донецьких посадовців приховати проблему свідчить і те, що матеріал Олени Довженко одразу ж був знятий з сайту газети «Життя» (фотокопію статті наведено нижче).

Поки що нам не вдалося отримати коментарів ані від самої Олени, ані від редакції газети «Життя» (у редакції підтвердили факт звільнення, але не змогли прокоментувати його причин).

В разі підтвердження інформації про підставу звільнення, можна буде констатувати, що редакція та власник газети грубо порушив стандарти свободи вираження поглядів, статтю 34 Конституції України та частину 2 статті 171 Кримінального Кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналіста («переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків або за критику»).

Правозахисний центр «Поступ» звернувся до прокуратури Донецької області з вимогою перевірити вказану інформацію і вжити необхідних заходів реагування.

Нагадаємо, як повідомляла британська газета The Sunday Times, у дитячому будинку в місті Торез в Донецькій області Україна міститься близько 100 дітей з хронічними захворюваннями та інвалідністю, причому близько 12 дітей на рік помирає.

За інформацією кореспондентів видання вихованці цього закладу страждають від недоїдання.

«Я бачила, як у Торезі годують дітей. Вони витрачають секунд тридцять на те, щоб засунути дитині в рот якусь рідку суміш; суміш виливається з рота, а вони переключаються на наступну дитину», - розповіла Тереза Філлмон, керівниця американської благодійної організації, яка допомагає українським сиротинцям.

Прес-служба Донецької обласної державної адміністрації повідомила, що за результатами прокурорської перевірки факти, викладені в публікації The Sunday Times, не підтвердилися.

Заступник голови Донецької обласної державної адміністрації з питань гуманітарної та соціальної сфер Олена Петряєва заявила, що публікація матеріалу про голод в Торезському інтернаті «на совісті керівника Молодіжної організації «М.АРТ.ІН-клуб» .

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.