Аратта - На головну

10 січня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Навіть Литвин вважає конституційну ідею Януковича дурницею

Влада 3482 перегляди

Опубліковано - 21.02.2011 12:41 | Всі новини | Версія для друку

Навіть Литвин вважає конституційну ідею Януковича дурницею
Навіть Литвин вважає конституційну ідею Януковича дурницею
Голова Верховної Рада України Володимир Литвин висловлюється проти винесення нової редакції Конституції на референдум для затвердження.

Про це він заявив в інтерв`ю виданню «Бізнес» (№8 від 21 лютого 2011 року).

«На референдум, як мені видається, слід виносити питання, на які людина може однозначно відповісти “так” чи “ні”», - сказав він.

За словами Литвина, це стосується питання про склад парламенту, терміни обрання.

«А виносити цілісний текст, на мій погляд, неправильно. На референдумі можна прийняти сьогодні одну Конституцію, завтра - іншу. Більш того, будь-який текст, обговорюваний на референдумі, буде сприйнятий позитивно», - додав він.

Від “Аратти”: ми можемо сказати більше.

По-перше, спосіб ухвалення тексту Конституції рефередумом суперечить чинній Конституції, оскільки це - виключне повноваження парламенту.

По-друге, сам принцип рефрендуму передбачає дорадче рішення виборців з простого питання, на яке потрібно дати однозначну відповідь "так" чи "ні". Текст Конституції не є таким питанням і не може бути в принципі.

По-третє, в Україні діє система прямого права. Виходячи з цього, кожна стаття Конституції є не декларацією, а нормою права прямої дії. Відповідно до цього, кожна стаття процедурно має голосуватися окремо, а процедура ухвалення тексту - обов'язково має пройти декілька читань.

Отже, виникає питання: для того, щоб реалізувати ідею Януковича потрібно перетворити країну у залу засідань парламенту чи що?

І наостанок. Чи не варто було б Віктору Федоровичу, перед тим як витрачати енергію і державні кошти на абсурдне шоу, навчитися виконувати діючу Конституцію?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.