Конституційна “реформа”, як спосіб пролонгації мандату тушкованого парламенту |
Таку думку висловив член депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Тарас Чороновіл на прес-конференції в Києві.
За його словами, змінювати Конституцію з метою посилення президентської вертикалі влади сьогодні не потрібно, оскільки, за нормами чинного Основного Закону, достатньо внести потрібні зміни до законодавства, і у Верховній Раді є 300 голосів для їх ухвалення.
Водночас Чоронвіл переконаний, що влада хоче ухвалити новий Основний Закон з метою скасування норми про безкоштовну медицину та освіту. Також мова йтиме про можливість скасування існуючих соціальних пільг. «Все це буде завуальовано в гарні фрази і винесено на всеукраїнський референдум», - вважає він.
«Також в проекті тихенько заховають пункт пролонгації дії цього парламенту до 2015 року з тим, що б проводити вибори Президента і парламенту одночасно», - переконаний Чорновіл.
За його словами, це потрібно для того, щоб Верховна Рада погодилась затвердити нову редакцію Конституції.
«Я майже впевнений, що у 2012 році у нас буде проведено голосування на референдумі, не за текст Конституції, а за п’ять ключових положень, які визначатимуть систему влади, і буде потім у Верховній Раді, як хабар всунуто в текст Конституції положення про 15-й рік», - наголосив Чорновіл.
Тому він вважає, що існує дуже висока вірогідність ухвалення нової Конституції.