Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Слова і справи. Новий бюджетний кодекс гальмує проекти з енергоефективності

Економіка 4918 переглядів

Опубліковано - 28.02.2011 11:54 | Всі новини | Версія для друку

Слова і справи. Новий бюджетний кодекс гальмує проекти з енергоефективності
Слова і справи. Новий бюджетний кодекс гальмує проекти з енергоефективності
Україна не зможе скористатися фінансуванням з Фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності. ЄБРР заявляє, що новий бюджетний кодекс ускладнює отримання кредитів на енергоощадні проекти.

Фонд Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології, ініційований шведським урядом ще у 2009 році, вже офіційно розпочав свою роботу. Управляє фондом Європейський банк реконструкції та розвитку(ЄБРР).

Донори вже зібрали 90 мільонів євро для проектів зі збереження енергії в Україні та інших країнах Східної Європи. Український уряд теж вніс у цей фонд внесок у розмірі 10 мільонів євро. Грантові кошти Фонду мають доповнювати кредити на підвищення енергоефективності, надані міжнародними фінансовими організаціями.

Скористаються не всі

Зокрема гроші будуть спрямовані на муніципальні проекти з енергоефективнішого теплозабезпечення комунальних підприємств, сказав в інтерв’ю Deutsche Welle провідний радник ЄБРР Антон Усов. Також українські муніципалітети зможуть отримати фінансування на екологічні проекти, зокрема у сфері водовідводних технологій або відновлювальної енергетики.

Утім, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Анатолій Кобець каже, що не всі міста зможуть скористатися міжнародною допомогою, бо здебільшого мерії не переймаються проблемами енергоефективності.

«У будь-якому інвестиційному процесі ключовим фактором ефективності інвестицій є менеджмент», - сказав Кобець, зазначивши, що менеджерів з енергоощадних технологій в Україні бракує.

Фінансування під питанням

Коштами з фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності українські міста зможуть скористатися лише тоді, коли український уряд внесе зміни до нещодавно прийнятого бюджетного кодексу, наголошує провідний радник ЄБРР Антон Усов.

«Якщо раніше міста брали кредит під міський бюджет, то тепер запозичення, за новим законодавством, здійснюється тільки з бюджету розвитку. А бюджет розвитку – це зовсім незначні кошти. Це впливає на об’єм фінансової допомоги, яку можна залучити», - підкреслив представник ЄБРР.

За його словами, якщо проблема не буде вирішена, то муніципальне кредитування в Україні у поточному році стане неможливим. Антон Усов зазначив, що українські муніципалітети подали на розгляд ЄБРР 13 проектів у галузі енергоефективності.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.