Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Влада відкрито покриває чиновницьку корупцію і свавілля забудовників

Скандал 4287 переглядів

Опубліковано - 2.03.2011 13:39 | Всі новини | Версія для друку

Влада відкрито покриває чиновницьку корупцію і свавілля забудовників
Влада відкрито покриває чиновницьку корупцію і свавілля забудовників
У більшості міст України доступ до генеральних планів обмежено грифами «Для службового користування» (ДСП) і «Таємно».

Про це свідчать результати моніторингу доступності для громадян генеральних планів, обнародуваного сьогодні на прес-конференції експертами Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ).

«Понад 31 мільйон громадян позбавлені доступу до містобудівних документів, а це майже 70% населення», - сказав голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Він повідомив, що дослідження в рамках проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції» проводилося СЦГІ за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження» в 2009-2011 роках шляхом відправлення офіційних запитів до органів місцевого самоврядування 196 міст з населенням більш як 25 тис. чоловік і курортних міст, а також управлінь СБУ, 18 проектних інститутів і профільних міністерств та відомств.

Зокрема, в запитах йшлося про надання копій картографічних креслень і змістовної частини генпланів.

Згідно з дослідженням, жодне зі 196 міст не запропонувало якісну і повноцінну копію генерального плану або його картографічної складової. Лише п'ять міст (Калуш, Моршин, Хмільник, Щолкіно, Южноукраїнськ) надали копії основних креслень генпланів. При цьому 115 зі 196 рад міст відмовили в доступі до генпланів.

Зокрема, 84 міста і селища міського типа офіційно заявили про обмеження доступу до генпланів грифами ДСП або «Таємно». При цьому експерти заявляють, що кількість таких міст більша, ніж про це повідомляють міські ради.

Водночас у СБУ і прокуратурі вважають практику засекречування генпланів такою, що не суперечить законодавству, і не вживають заходів щодо зміни такої ситуації.

Щербаченко відзначив, що виготовлення генеральних планів, повністю відкритих для громадськості, технічно можливо, проте органи місцевої влади не замовляють їх, зокрема, через те, що не затверджені розцінки на розробку відкритих для громадськості генпланів.

У свою чергу експерт проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції» Олександра Матвійчук пояснила, що генеральні плани мають бути відкритими і не є інтелектуальною власністю розробників. Проте недоліки правового регулювання і недотримання місцевими владами законодавства є одними з причин в обмеженні доступу громадськості до генеральних планів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.