Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Уряд проФФесіоналів робить усе, щоб знищити експортний потенціал держави

Економіка 5292 перегляди

Опубліковано - 10.03.2011 11:44 | Всі новини | Версія для друку

Уряд проФФесіоналів робить усе, щоб знищити експортний потенціал держави
Уряд проФФесіоналів робить усе, щоб знищити експортний потенціал держави
Обмеження на експорт зерна в Україні змушують інвесторів переглядати свої зобов’язання в регіоні.

Держава має надзвичайний експортний потенціал, але без інвестицій його не реалізувати.

Про це в інтерв'ю аґенції Reuters заявив директор підрозділу з аграрного бізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку Жіль Меттеталь.

За його словами, рішень про можливі інвестиції в Україну ухвалюють менше, а їх обмірковування потребує дедалі більше часу. Фахівець припустив, що до подальшого ускладнення ситуації може призвести запропонований провладними фракціями законопроект про те, щоби дозволити експортувати сільськогосподарські товари лише державним компаніям.

Як розповів експерт, 3 тижні тому ЄБРР разом із Міжнародним валютним фондом та Світовим банком надіслав листа прем'єр-міністру Миколі Азарову. У ньому вони висловили занепокоєння тим, що пропозиція про монопольний державний контроль експорту зерна може завадити майбутнім приватним інвестиціям у сільськогосподарський сектор.

"Політично уряд (України. – ред.) хоче ґарантувати населенню, що ці приватні трейдери не збираються експортувати зерно у той час, як голодує населення", - пояснює експерт ЄБРР.

Торік ЄБРР інвестував у сільськогосподарські проекти в Україні близько 170 млн. євро. Але, як зазначив Меттеталь, інвестиції могли би бути на 50-100 млн євро більші, якби "політична ситуація була кращою".

"Росія, Україна та Казахстан можуть задовольнити половину всіх світових потреб зерна, серед них – 60% світових потреб у пшениці. Потенціал є надзвичайним. ... Без приватних інвестицій вони ніколи не зможуть досягти прогресу", - зазначив Меттеталь.

Експерти ЄБРР називають Україну найпотужнішим експортером ячменю та одним з найбільших постачальників пшениці.

Нагадаємо, раніше занепокоєння пропонованими змінами до українського законодавства про ринок зерна висловлювала низка інших міжнародних організацій, а також українські експерти.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.