Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У березні ми відчуємо близкість Місяця

У світі науки 6042 перегляди

Опубліковано - 10.03.2011 12:47 | Всі новини | Версія для друку

У березні ми відчуємо близкість Місяця
У березні ми відчуємо близкість Місяця
У березні земляни стануть свідками “супермісяця”, як жартівливо називають його вчені. 19 березня Місяць підійде до Землі на найближчу з 1992 року відстань. Супутник наблизиться до поверхні планети на 356,5 тис. кілометрів.

Як вважає низка вчених, подія загрожує світові природними катастрофами, зокрема серйозною зміною клімату. Це, у свою чергу, спричинить за собою землетрусу і вулканічну активність по всьому світові.

Попередні фази максимального зближення Землі і її космічного супутника відбувалися в 1955, 1974, 1992 і 2005 роках. Саме в ці роки метеорологи фіксували екстремальні погодні умови, які викликали низку масштабних природних лих, зокрема, потужне цунамі, яке забрало життя тисяч людей в Індонезії у 2005 році. А під час святкування католицького Різдва в 1974р. циклон Трейсі спустошив австралійське місто Дарвін.

Проте вчені схильні розглядати чергове наближення Місяця до земної поверхні скоріше як благо для науки. Адже безперервні спостереження за супутником дозволяють дослідникам краще довідатися про будову земних надр.

У січні поточного року з'ясувалося, що місячне ядро, подібно до земного, має рідку основу. Фахівцям NASA вдалося встановити це завдяки новим методикам, які використовуються при розшифровці сигналів з сейсмічних датчиків, встановлених на поверхні Місяця.

За даними дослідників, в надрах Місяця криється багата металом тверда куля радіусом 241 км, обрамлена рідким металевим контуром радіусом у 330 км. Ця інформація проливає світло на таємниці земного ядра, а також еволюції "місячного динамо" - магнітного поля, завдяки якому з'явився і сформувався Місяць.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.