У березні ми відчуємо близкість Місяця |
Як вважає низка вчених, подія загрожує світові природними катастрофами, зокрема серйозною зміною клімату. Це, у свою чергу, спричинить за собою землетрусу і вулканічну активність по всьому світові.
Попередні фази максимального зближення Землі і її космічного супутника відбувалися в 1955, 1974, 1992 і 2005 роках. Саме в ці роки метеорологи фіксували екстремальні погодні умови, які викликали низку масштабних природних лих, зокрема, потужне цунамі, яке забрало життя тисяч людей в Індонезії у 2005 році. А під час святкування католицького Різдва в 1974р. циклон Трейсі спустошив австралійське місто Дарвін.
Проте вчені схильні розглядати чергове наближення Місяця до земної поверхні скоріше як благо для науки. Адже безперервні спостереження за супутником дозволяють дослідникам краще довідатися про будову земних надр.
У січні поточного року з'ясувалося, що місячне ядро, подібно до земного, має рідку основу. Фахівцям NASA вдалося встановити це завдяки новим методикам, які використовуються при розшифровці сигналів з сейсмічних датчиків, встановлених на поверхні Місяця.
За даними дослідників, в надрах Місяця криється багата металом тверда куля радіусом 241 км, обрамлена рідким металевим контуром радіусом у 330 км. Ця інформація проливає світло на таємниці земного ядра, а також еволюції "місячного динамо" - магнітного поля, завдяки якому з'явився і сформувався Місяць.