Найпотужніший землетрус за всю історію Японії та десятиметрове цунамі призвели до значних руйнувань і жертв в країні (відео) |
Ще один землетрус магнітудою 7,4 пізніше стався на території префектури Міягі. Десятиметрове цунамі досягло префектури. Є численні потерпілі, є жертви, передають провідні світові ЗМІ.
Епіцентр надпотужного землетрусу перебував у 373 кілометрах на північний схід від Токіо. Джерело землетрусу - на глибині 23 км під дном Тихого океану поблизу префектури Міягі на північному сході головного японського острова Хонсю, повідомляє NEWSru.ua.
Кількість жертв землетрусу в Японії досягла 26 осіб і далі зростає, достеменне число поранених і потерпілих поки що невідоме. Влада попереджає про небезпеку подальших поштовхів.
Удар стихії відчули в столиці країни. У місті розхитувалися будинки, в квартирах сипалася штукатурка. В центрі японської столиці, зокрема, розвалився відомий у країні будинок прийомів "Кудан кайкан" - місце проведення багатьох офіційних заходів.
Дані про руйнування надходять з багатьох районів, включно з Токіо і прилеглого портового міста Йокогами, над яким стоять чорні клуби диму від пожеж. Одразу ж після землетрусу в Токіо на якийсь час припинив діяти мобільний зв'язок - ймовірно, через перевантаженість серверів.
Повітряне і залізничне сполучення перервано на значній частині території Японії. Морські судна, побоюючись цунамі в тихоокеанській зоні, поспішно заходять в безпечну зону за хвилерізами.
Роботу токійського міжнародного аеропорту "Наріта" тимчасово припинено. Всі пасажири найбільшої в Японії повітряної гавані терміново евакуювалися за межі терміналів. У префектурі Тіба, на території якої розташований аеропорт "Наріта", зруйновано будівлі, горить сталеливарний комбінат.
Викликане потужним землетрусом цунамі накрило аеропорт "Сендай" в японській префектурі Міягі. Злітна смуга аеропорту залита водою. Місто Сендай - адміністративний центр префектури Міягі. В аеропорту міста побудовано сучасну злітно-посадкову смугу завдовжки більше трьох тисяч метрів.
Прем'єр-міністр Японії у зв'язку з потужними підземними поштовхами, що тривають, оголосив найвищий ступінь готовності для сил самооборони. У всіх міністерствах створено штаби з моніторингу ситуації і надання екстреної допомоги. Помітні коливання ґрунту ще й дотепер відчуваються в Токіо.
Міністерство оборони Японії надіслало військові вертольоти для огляду з повітря і оцінки руйнувань в районах, що зазнали ударів землетрусу. А також кораблі морських сил самооборони йдуть у район узбережжя префектури Міягі, що постраждала від землетрусу і цунамі заввишки до десяти метрів.
Після землетрусу на учнів обвалилися дахи в школах, а автомобілі змило з доріг у море
Землетрус магнітудою 8,9 балів в Японії 11 березня 2011 року став сьомим за силою землетрусом у світі. Найсильніший землетрус стався 1960 року в Чилі.
Землетруси в Японії спричинили великі руйнування. Так, швидкісна магістраль в японській префектурі Івате частково обвалилася в море - десятки машин з людьми впали у воду. Телебачення закликає водіїв терміново покинути узбережні ділянки швидкісних доріг і припаркувати машини в безпечних місцях.
Десятки учнів потерпіли в Токіо в результаті викликаного землетрусом обвалення даху навчального закладу, повідомляє з посиланням на пожежну службу і медиків агентство France-Presse. Дах обвалився під час урочистої церемонії вручення дипломів. Дані про кількість потерпілих уточнюються.
Крім того, дах спортзалу впав у японській префектурі Тотігі, під завалами перебувають 26 людей.
Багатоповерховий житловий будинок загорівся на острові Хоккайдо після землетрусу, є небезпека розриву газових труб.
Пожежа виникла в турбінному залі японської АЕС Онагава, що розташована в постраждалій від руйнівного землетрусу префектурі Міяги.
Про це повідомляє з посиланням на представників місцевої влади агентство Кіодо. За попередньою інформацією, інцидент не привів до витоку радіації. У гасінні пожежі беруть участь військовослужбовці Сил самооборони Японії.
Витоку радіації на атомних електростанціях в Японії в результаті землетрусу не сталося, повідомив прем'єр-міністр країни Наото Кан.
У районі великого міста Сендай зафіксовано витік газу. Крім того, сховище нафтопродуктів загорілося в околицях Токіо, передають телеканали. Йдеться про підприємство "Космо-секію", розташованому в префектурі Тіба, що межує з Токіо. Висота полум'я сягає 30 метрів.