Вероніка Абу Сісі закидає Моссаду викрадення її чоловіка з України |
За повідомленням українських правоохоронних органів, Дірар Абу Сісі, уродженець Гази, який раніше завідував електростанцією в анклаві, зник близько трьох тижнів тому за невідомих обставин. Абу Сісі одружений з українською громадянкою, має 6 дітей, і сам перебував у процесі отримання громадянства України.
Його дружина Вероніка припускає, що до викрадення її чоловіка причетна ізраїльська спецслужба "Моссад". Вона просить уповноважену Верховної Ради з прав людини посприяти у розкритті справи. "Мій чоловік був другим будівельником станції у Газі. Тому я не виключаю, що ізраїльська служба “Моссад” це здійснила у помсту, оскільки електростанція - це великий відправний пункт для сектора і великий шантажний пункт для всього", - наголосила дружина зниклого, даючи прес-конференцію в агентстві УНІАН. За словами очевидців, палестинського інженера було викрадено шістьма особами, коли він їхав потягом Харків – Київ, аби зустріти у Борисполі брата, який прилітав з Амстердама.
«Дуже серйозна справа»
Водночас речник верховного комісара ООН у справах біженців заявив, що Абу Сісі було викрадено представниками служб безпеки Ізраїлю і вивезено за кордон, можливо, за сприяння українських спецслужб. "Ми не знаємо подробиць його подорожі з України до Ізраїлю, але нажаль це виглядає як насильницьке викрадення, а не легальна екстрадиція. Для нас це дуже серйозна справа", - заявив речник агентства ООН Максим Буткевич. Ізраїльська правозахисна група Hamoked, яка відстоює права затриманих палестинців, теж підтверджує те, що від кінця лютого Дірар Абу Сісі перебуває у в’язниці поблизу Ашкелона. Підтверджують ці дані і у керівництві радикального руху Хамас в Газі.
Судова заборона на публікації
Українська дружина Абу Сісі відкидає твердження, що її чоловік був активістом радикального руху Хамас. Водночас його колеги у Газі розповіли інформагенціям про симпатії Абу Сісі до цього руху та те, що він посідав у русі досить чільну позицію. Традиційно високі посади в управлінні об’єктами інфраструктури сектору відводилися до лояльних Хамасу осіб.
Між тим, в Ізраїлі, де традиційного не коментують повідомлення ЗМІ про причетність спецслужб до тих чи інших інцидентів, у цій справі, натомість, накладено судову заборону на публікації. Отже ізраїльські журналісти, де ця тема стала головною у випусках новин, повідомляли про історію з обмеженнями, накладеними військовою цензурою. "Дуже багато запитань довкола цього інциденту і викрадення хамасівського функціонера Абу Сісі. Я би сказав, що він є мозковим центром роботи всієї електростанції у Газі", - розповів ізраїльський аналітик Охад Хемо.