![]() |
Пожежа на АЕС “Фукусіма-1” 12 березня 2011 року |
За оцінкою експертів Токійської енергокомпанії, вибух на третьому блоці був значно потужнішим за вибух, який стався 12 березня, і призвів до обвалення стелі будівлі. Судячи з відеозйомок, після вибуху піднявся стовп полум'я, потім з'явилася хмара чорного диму, передає ІТАР-ТАСС. Третій реактор працює на урано-плутонієвому паливі, але за своми характеристиками не створює особливих проблем з погляду безпеки, запевнили експерти.
Реактор АЕС "Фукусіма" і його захисна оболонка не пошкоджено вибухом водню, що скупчився під дахом будівлі третього реактора, повідомив генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано на екстреній прес-конференції. Крім того, він повідомив, що головний пункт управління реактором не зруйновано, нейтронного випромінювання не помічено.
Під час вибуху постраждали 11 людей, зниклих безвісти немає. Серед потерпілих є військовослужбовці. Всі вони працювали усередині приміщення блоку.
Також генсек повідомив, що вибух не привів до забруднення радіаційного фону за межами станції. Радіаційний фон в п'яти кілометрах від станції залишився на тому ж рівні, що і вчора - 1 мікрозіверт на годину, сказав Едано.
У сервісному відділі станції радіація склала 50 мікрозівертів на годину. На території станції - 20 мікрозівертів на годину. У п'яти кілометрах від станції - 1 мікрозіверт на годину, що не відрізняється від рівня 13 березня.
"Різкого зростання радіації не зафіксовано", - підкреслив Едано. Генеральний секретар уряду заявив, що тиск в реакторі стабільний.
Одна тисяча мікрозівертів складає 1 міллізіверт на годину. Дозою опромінювання, що викликає такі симптоми як блювоту, вважається доза в одну тисячу мілізівертів, тобто в тисячу разів більша, ніж була зафіксована на станції.
Інформації про витік радіації немає. Але стан потерпілого від землетрусу і цунамі атомного реактора на АЕС "Фукусіма-1" на північному сході Японії все ще викликає побоювання, повідомив прем'єр-міністр країни Наото Кан.
Аналогічний вибух стався на першому реакторі АЕС 12 березня. Реактор і його захисна оболонка не постраждали. Проте в районі реактора було зафіксовано тимчасове підвищення радіації до 1015 мікрозівертів на годину.
Згідно з наданим компанією-оператором звітом, рівень радіації, зафіксований біля АЕС в ніч проти понеділка 14 березня, перевищив допустимий поріг в 500 мікрозівертів на годину, піднявшись до 751 мікрозівертів на годину.
Максимальний рівень радіації з часу введення на станції режиму НС - 1557 мікрозівертів на годину - було встановлено на АЕС "Фукусіма-1" 13 березня. Тим часом, рівень опромінювання, прийнятий за норму на АЕС, складає 1000 мікрозівертів на рік.
На даний час всі АЕС в Японії зупинено і влада оголосила про повсюдні обмеження в електропостачанні.
Режим НС після найсильнішого в історії країни землетрусу 11 березня було введено на АЕС "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2" через вихід із ладу системи охолоджування. На "Фукусіма-1" фахівцям вдалося вивести частину газу, що скупчився в захисній оболонці реактора, усунувши загрозу її руйнування. Проте 12 березня на АЕС стався вибух, постраждали чотири людини. Влада оголосила евакуацію населення в радіусі приблизно 20 кілометрів навколо АЕС "Фукусіма-1". Вже евакуйовано більше 170 тисяч осіб.
У двадцятикілометровій зоні, що підлягає евакуації, залишилося 600 людей. Про всяк випадок їх просять закрити вікна і двері і утриматися від виходу на вулицю.