Литвин заявив, що діюча система для голосування потребує заміни |
Про це голова ВР сказав сьогодні на засіданні Погоджувальної ради парламенту.
Зокрема, Литвин повідомив, що до нього надійшла доповідна записка за авторством головного конструктора системи «Рада-3» Анатолія Морозова та керівника управління комп’ютеризованої системи Апарату ВР, де йдеться про те, що в березні 2011 року проведено додаткову перевірку системи «Рада-3» із сенсорною клавішею.
Зокрема, перевірено на можливість використання для голосування мобільних телефонів, металевих предметів тощо.
Литвин зазначив, що в записці сказано, що з огляду на те, що у свій час система «Рада-3» вводилася в роботу разом із проведенням захисту інформації даної системи, то подальша експлуатація системи «Рада-3» можлива лише при отриманні в установленому порядку відповідного дозволу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.
У записці, за словами Литвина, міститься прохання «взяти до уваги той факт, що амортизаційна зношеність «Рада-3» наближається до 100%». У записці йдеться і про те, що дана система впроваджувалася в 2002 році, тому ВР має прийняти рішення про введення системи нового покоління «Рада-4».
Литвин повідомив, що в суботу збирав фахівців щодо системи «Рада-3». Він повідомив, що звернувся до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, щоб вони надали висновок щодо роботи системи «Рада-3».
Литвин також спростував слова колишнього голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка, що нібито модернізована система «Рада-3» була розроблена за рахунок коштів, які були зекономлені тодішнім головою ВР на перельотах та інших статтях. Литвин зазначив, що на модернізацію системи було використано понад 485 тис. грн., і ці кошти були передбачені в бюджеті саме на ці цілі.
Як повідомлялося, апарат ВР провів сертифікацію модернізованої системи “Рада-3” з використанням сенсорної клавіші у 2008 році, коли спікером ВР був Арсеній Яценюк. Дана система передбачає, що голосування депутат починає з натиснення сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався". Передбачається, що якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну з кнопок, його голос не зарахується.