Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Харчі в Україні подорожчають ще на 50%

Добробут 4234 перегляди

Опубліковано - 15.03.2011 13:42 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Харчі в Україні подорожчають ще на 50%
Україна для людей. Харчі в Україні подорожчають ще на 50%
Тоді як українські урядовці вважають зростання цін на харчі в Україні не дуже суттєвим, і пояснюють його світовими тенденціями, експерти пов’язують подальше подорожчання продуктів із державним втручанням в економіку.

Коментуючи зростання цін на харчі, а також дефіцит деяких продуктів харчування, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що в Україні продукти є дешевшими, аніж у країнах-сусідах. Він також пояснив це тим, що український уряд "розумно і правильно визначився із експортом зерна".

"Ціни на продукти харчування в Україні нижчі, ніж у найближчих наших країнах-сусідах. Таких, як Росія, наприклад, Білорусь. Я вже не кажу про Угорщину, Польщу і тому подібне. Наголошую - значно нижчі". Утім, ще минулого тижня прем’єр висловлював здивування тим, що харчі в Україні коштують "дорожче, ніж в Лондоні."

Пан Азаров також заявив, що влада покарає відповідальних за створення "штучного дефіциту хліба" у східних областях України. Клацнути Читати тут:

Водночас віце-прем’єр Сергій Тігіпко вважає, що зростання цін на харчі в Україні відбувається, передусім, через загальносвітові тенденції, - адже впродовж минулого року ціни на харчі у світі зросли на 25%.

"У цьому році знову 25% зростання цін на продукти харчування. А в нашому споживчому кошику більше 60% - продукти харчування. І все одно, нам вдається утримати інфляцію на рівні у 9.1%", - заявив віце-прем’єр.

Водночас експерти вважають, що урядовці дещо применшують масштаби подорожчання харчів в Україні, адже це дуже впливає на показник інфляції, який є серед головних "маяків" під час переговорів із МВФ. Оглядачі також припускають, що впродовж цього року подорожчання харчів може скласти до 50%. Серед причин називають не стільки світові тенденції до здорожчання продукції сільського господарства, скільки внутрішньоукраїнські фактори. Директор консалтингової компанії ААА Сергій Наливка каже, що справа тут у нових нормах Податкового кодексу та втручанні держави у аргарний ринок:

"В першу чергу, це така радянська або пострадянська система державного регулювання вільного ринку. Тобто, коли адміністративним утиском замінюються ліберальні основи товарообігу. Це в першу чергу, і це, я гадаю, найголовніше. Друга причина – це новий Податковий кодекс. На жаль, він не тільки підрізав спрощену систему оподаткування, - а спрощення були тісно пов’язані в усьому циклі від виробництва продуктів харчування до їх реалізації. Їх відсікли від цього процесу, і відповідно ще в січні національні торгові монстри-гіганти рітейлу об’явили, що через знищення спрощеної системи вони вимушені підняти мінімум на 12% вартість продуктів".

Крім того, за оцінками експерта, те, наскільки швидко дорожчатимуть харчі, залижатиме і від того, як зростатимуть ціни на пальне в Україні, адже "у доставці від виробника до споживача продуктів харчування і дизпаливо, і бензин мають дуже велику вагу".

Експерт також не виключає виникнення соціальної напруженості через стрімке зростання цін на харчі в Україні, деякі з яких вже коштують більше, аніж у набагато заможніших країнах:

"Соціальне невдоволення вже викликали. І виникло не тільки у традиційно "помаранчевих" або нейтральних регіонах, але й на сході і на півдні України. І дуже великий негативний фон склався, наприклад, в Криму. Дуже негативний. Якщо не буде якоїсь можливості заробити гроші людям, що купляти ці "європейські" продукти харчування, то, звичайно, це може вилитись не одним Майданом".

У лютому український тижневик "Корреспондент" опублікував дані, зібрані у кількох країнах Європи, США та Канаді завдяки читачам журналу. Виявилося, що ціни на 11 продуктів, що їх купували кореспонденти видання у недорогому супермаркеті Португалії нижчі, ніж в Україні, такі ж самі у США та Великій Британії, і ненабагато дешевші, ніж в заможних Німеччині, Франції і Канаді.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.