Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кашалоти не тільки спілкуються, а й називають один одного іменами

У світі науки 5335 переглядів

Опубліковано - 16.03.2011 17:16 | Всі новини | Версія для друку

Кашалоти не тільки спілкуються, а й називають один одного іменами
Кашалоти не тільки спілкуються, а й називають один одного іменами
Група вчених, що досліджувала поведінку трьох кашалотів, зробила висновок, що ці морські ссавці, ймовірно, називають самі себе різними іменами.

Як відомо, кашалоти - представники ряду китоподібних, що мешкають в багатьох регіонах світового океану за винятком полярних областей. Ці тварини живуть великими стадами і багато спілкуються один з одним за допомогою характерних клацаючих звуків.

Автори нової роботи раніше створили методику, яка дозволяє розрізняти звуки, що видаються окремими тваринами. У новому дослідженні вчені вивчали сигнали, що видаються трьома кашалота. Фахівці зосередилися на послідовності з п'яти клацань, яка, як вважалося раніше, ідентична у всіх тварин, і часто передує більш тривалому сигналу.

Проте аналіз показав, що проміжки часу між клацаннями відрізняються в залежності від того, хто з кашалотів видає звуки.

Вчені вважають, що за допомогою такої індивідуалізованої послідовності клацань кашалоти немов би представляються іншим тваринам по імені.

Зазначимо, нещодавно інший колектив дослідників, які вивчали пісні синіх китів, виявив, що, починаючи з 60-х років XX століття висота видаваних ними звуків безперервно і майже лінійно знижується. Точні причини цього явища вченим поки незрозумілі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.