- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
У Полтавській області неподалік Кременчука, на території Білецьківської сільради, де в 1625 році відбулася Куруківська битва запорозьких козаків з польсько-шляхетським військом, відкрито пам'ятник на честь загиблих козаків.
Як повідомили у прес-службі Полтавської обласної організації Української народної партії, було зроблено кілька залпів зі старовинної гармати, яку знайшли й відреставрували нащадки запорожців.
У відкритті монумента минулої п'ятниці взяли участь голова Ради з відродження українського козацтва, лідер Полтавської обласної організації УНП, керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Сергій Соловей, заступник голови Полтавської обласної ради Петро Ворона, голова Кременчуцької райдержадміністрації Іван Панасенко та голова Кременчуцької райради Олександр Степаненко.
Відкриття пам'ятного знака стало першим ґрунтовним заходом, у якому бере участь Рада з відродження українського козацтва, створена нещодавно розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Асадчева, зазначили у прес-службі.
Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ!
” О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки