- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
У Полтавській області неподалік Кременчука, на території Білецьківської сільради, де в 1625 році відбулася Куруківська битва запорозьких козаків з польсько-шляхетським військом, відкрито пам'ятник на честь загиблих козаків.
Як повідомили у прес-службі Полтавської обласної організації Української народної партії, було зроблено кілька залпів зі старовинної гармати, яку знайшли й відреставрували нащадки запорожців.
У відкритті монумента минулої п'ятниці взяли участь голова Ради з відродження українського козацтва, лідер Полтавської обласної організації УНП, керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Сергій Соловей, заступник голови Полтавської обласної ради Петро Ворона, голова Кременчуцької райдержадміністрації Іван Панасенко та голова Кременчуцької райради Олександр Степаненко.
Відкриття пам'ятного знака стало першим ґрунтовним заходом, у якому бере участь Рада з відродження українського козацтва, створена нещодавно розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Асадчева, зазначили у прес-службі.