Парламентські “совки” хочуть завішати знаменами СРСР всю Україну. Націоналісти обіцяють опір
Назад в СРСР
8683 перегляди
Опубліковано - 24.03.2011 04:59 | Всі новини | Версія для друку
|
Ця постановочна світлина радянського фотографа Халдея не має відношення до справжнього Прапора Перемоги і є обґрунтовані підозри, що будуть вивішувати саме такі звичайні сталінські прапори СРСР із серпом–молотом |
Дев’ятого травня, в День Перемоги, на будинках органів влади та інших установ по всій Україні можуть з’явитися червоні прапори СРСР. Це випливає із законопроекту «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років», зареєстрованому у Верховній Раді групою депутатів на чолі з комуністом Петром Цибенком. У проекті йдеться про те, що однією з форм ушанування розгрому фашистської Німеччини має стати «офіційний підйом у День Перемоги копій Прапора Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд із Державним прапором [України]», пише
Україна молода.
Кілька рад — Одеська й Севастопольська міські та
Житомирська обласна — вже ухвалили відповідні рішення на місцевому рівні. Тепер правляча коаліція — «Регіони», комуністи, «литвинівці» — планує поширити радянську святкову «моду» на всю Україну.
«Прапор Перемоги — це історія. А переписувати історію — недалекоглядна справа, — каже в коментарі «УМ» народний депутат із Партії регіонів Владислав Лук’янов. — Ми мусимо вшанувати звитягу наших батьків і дідів, бо ми поважаємо Перемогу. Це свідчення того, що ми — сильна держава і ми здатні на великі справи. Вона налаштовує нас на перемогу в соціальних та економічних питаннях».
Ідея вшанувати перемогу Радянської армії над фашизмом шляхом вивішування червоних прапорів — не нова. Минулого року комуністи теж реєстрували відповідний проект у Верховній Раді — напередодні 65–річчя Перемоги. Автори не надто переймалися творчим боком справи і скопіювали текст з аналогічного закону, який діє у Росії. Попри ювілей Перемоги, тоді проект провалився, бо в парламенті була хоч і слабка, але ще «помаранчева» більшість. Для ухвалення рішення не вистачило трохи більше десятка голосів («за» голосували ПР, КПУ, БЛ). А нині відповідний резерв голосів уже є, бо до трьох згаданих фракцій доєднаються численні «перебіжчики», позафракційні тощо. Та й за голосуванням на ще недавно «помаранчевій» Житомирщині видно, що в питанні червоного прапора думка комуністів, «регіоналів» і Блоку Литвина збігається.
Автори проекту, відчуваючи успіх у початій справі, навіть записали у тексті словосполучення, від якого відмовилися минулого року: «радянський народ». Торік, намагаючись зібрати більше голосів, вживали коректніше поняття: «народ Радянського Союзу». «Це термін, який придумала радянська влада для денаціоналізації чи зросійщення неросійських народів. Звичайно, я наполягатиму на тому, щоб це словосполучення змінили», — обурюється народний депутат із «Нашої України» Микола Кульчинський.
 |
Справжній Прапор Перемоги |
Пан Кульчинський визнає, що
автори проекту керуються бажанням відновити радянську ідеологію, проте навіть він підтримав цей проект на засіданні профільного комітету. «Ідеться не про червоні прапори, а бойовий військовий прапор. Тому я не бачу жодних проблем із тим, аби його вивішували, — розповів «УМ» Кульчинський, дисидент і політв’язень радянських часів. — Якщо поїхати в українське село у центр чи на схід, то побачите: на День Перемоги люди ідуть на цвинтар і поминають загиблих на війні. Для людей це важливо. Ми не можемо відкинути Перемогу. Те, що прапор червоний, ну то й що? Тоді все було червоним. Але на засіданні комітету я наполіг, щоб поруч із цим прапором обов’язково вивішували синьо–жовтий».
А от радикальніші українські націоналісти не толеруватимуть повсюдне вшанування Прапора Перемоги. «Це приниження українства, це спроба наступу на Українську державу ворогів української нації, які сьогодні прийшли до влади», — зазначив у коментарі «УМ» активіст Конгресу українських націоналістів Микола Коханівський, відомий нищенням пам’ятника Леніну в Києві. За словами пана Миколи, в разі ухвалення проекту націоналісти вдадуться до опору. «Мовчати не будемо. Будемо думати над спротивом, будемо діяти», — обіцяє Коханівський.
«СИМВОЛІЧНИЙ» НЮАНС
Прапор Перемоги — знамено, вивішене над берлінським Рейхстагом 1 травня 1945 р. радянськими солдатами Олексієм Берестом (українцем), Михайлом Єгоровим і Мелітоном Кантарією. Стяг має вигляд червоного полотнища, в кутку якого зображено серп, молот і п’ятикутну зірку. На полотні — напис: «150 стр. ордена Кутузова II ст. идрицк. див. 79 C.К. 3 У. А. 1 Б. Ф.» (150–та стрілецька ордена Кутузова ІІ ступеня ідрицька дивізія 79–го стрілецького корпусу 3–ї ударної армії 1–го Білоруського фронту).
Якщо проект ухвалять, копії саме цього прапора — з усією символікою та написами — мали б замайоріти в Україні. Проте
є обґрунтовані підозри, що будуть вивішувати звичайні сталінські прапори СРСР із серпом–молотом, без жодних «150 стр.» та «идрицк. див.». І це буде вже не пам’ять, а пропаганда. І навряд чи вивісити символіку радянської імперії погодяться місцеві ради тих областей, де більшість має опозиція.