Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Бензинова лихоманка. Що стоїть за діями уряду?

Економіка 4999 переглядів

Опубліковано - 25.03.2011 11:09 | Всі новини | Версія для друку

Бензинова лихоманка. Що стоїть за діями уряду?
Бензинова лихоманка. Що стоїть за діями уряду?
Український уряд розпочав створювати резерв нафтопродуктів, який має стабілізувати ціни на ринку пального. Що отримає споживач від благих намірів?

Утім, представники автозаправних мереж вважають кроки влади недостатніми для того, щоб зупинити ціни, а експерти не виключають спроб переділу ринку пального під час його регулювання.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко закликав учасників ринку пального витримувати ціновий коридор: продавати 95-й бензин не дорожче ніж 9,5 гривень за літр, а дизельне пальне – не більш як по 9 гривень.

Паралельно він доручив «Нафтогазові» закупити по 100 тисяч тонн нафти та світлих нафтопродуктів для державного резерву.

Це дозволить покласти край спробам трейдерів підвищувати ціни, наголосив в інтерв’ю Радіо Свобода директор департаменту з питань функціонування нафтової та газової промисловості Костянтин Бородін.

«НАК «Нафтогаз» розпочне масштабні операції з нафтопродуктами, які охоплять суттєву частину ринку. Ми ринковими методами доведемо трейдерам, які ініціюють подорожчання, що рекомендовані урядом ціни є досяжними і дають змогу працювати без збитків. Кінцева мета – закріпити значну частину ринку за державним оператором», – підсумовує Бородін.

Урядовець відзначає, що ціни стабілізуються, а чи будуть вони падати – залежить від ситуації на світовому ринку.

Продавати бензин уже збитково – автозаправники

Одначе трейдери та представники автозаправних мереж вказують, що уникнути подорожчання автомобільного пального сьогодні неможливо.

Причини цього Радіо Свобода назвала PR-директор столичної мережі автозаправок «КЛО» Поліна Башкіна.

«У контексті останніх невеселих подій у світі ціни незмінно ростуть. Тиждень тому ми купували на литовському заводі нафтопродукти по 1021 долару за тонну, а зараз – уже по 1067 доларів. Ввізне мито підвищили, і воно вже становить половину вартості нафтопродуктів, – говорить представник автозаправної мережі. – Після всіх витрат на логістику вхідна ціна бензину на заправках – 9 гривень 90 копійок за літр. Це без амортизації та податку на землю, без заробітної платні. Як тут думати про ціновий коридор? Бізнес не може працювати у збиток. Якщо це триватиме далі – інвестори залишать країну».

Сьогодні дешевих та якісних нафтопродуктів український уряд у світі не знайде, тож ціновий коридор може дати протилежний ефект, прогнозує заступник директора центру «Психея» Геннадій Рябцев.

«Не можна довго стримувати ціни на ринку, що зростає. Цінова пружина випростається і бензин стане дорожчим, аніж якби його вартість взагалі не регулювали», – говорить експерт.

Регулювання ринку пального – прогрес із ризиком корупції

Натомість президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук вважає, що світові ціни на нафту дозволяють знизити вартість бензину в Україні, але трейдери завжди роблять це із запізненням.

Схвалюючи створення держрезерву пального, Олександр Тодійчук згадує і про його підводні камені: «В більшості країн влада регулює ринки пального, в цілому це позитивний крок. Але втручатися в ринок треба за прозорими правилами, які погоджені з його учасниками. Одна з причин анархії на ринку пального – брак конкуренції та змагання олігархів за прибуток. І в цій ситуації у них буде велика спокуса вплинути на ринок собі на користь».

Експерт очікує, що уряд зможе стабілізувати ціни на пальне, але це стосуватиметься передовсім низькооктанового бензину та дизельного пального, які використовуються передовсім в аграрному секторі.

Уряд планує пустити дешевший бензин на український ринок уже наприкінці наступного тижня.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.