МВФ про реформи в Україні |
"Надзвичайно важлива пенсійна реформа, секторальна реформа, щоб тарифи дійшли до ринкового рівня, щоб був баланс бюджету, щоб Нафтогаз був процвітаючою компанією", - сказав він на конференції Economist у Києві у вівторок.
Альєр зазначив, що спроба провести пенсійну реформу поки не увінчалася успіхом, тому що в Україні потрібна додаткова дискусія.
Представник МВФ відкинув думку, що Фонд ставив для Києва дуже м'які умови, що призводить до зволікання у реформах.
"Не думаю, що ми не жорстко ставили умови: ми повинні почекати, поки вони (Україна) виконають ці заходи", - сказав Альєр.
За його словами, іноді, щоб досягти прогресу, потрібно рухатися крок за кроком.
Представник МВФ як позитив відзначив фіскальну консолідацію, перший етап підвищення тарифів, зниження інфляції, відновлення зростання економіки, хоча меншими темпами, ніж могли б бути.
МВФ наприкінці липня 2010 року вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $ 15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 млрд (близько $ 1,5 млрд).
Програма stand by передбачає виділення Україні щокварталу ще вісім траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг складає по SDR1 млрд кожен, за винятком останнього розміром SDR0, 75 млрд.
Однак місія МВФ, що працювала в Києві в лютому, не змогла відразу рекомендувати виділення третього траншу, заявивши про необхідність протягом ще кількох тижнів попрацювати над переглядом програми для пошуку компенсаторів більш плавного, ніж передбачалося раніше, підвищення тарифів.
Для отримання наступного траншу Україні також необхідно було прийняти до кінця березня закон про пенсійну реформу, однак президент Віктор Янукович у середині місяця заявив про необхідність відкласти його розгляд.
Крім того, Національна комісія регулювання електроенергетики відклала підвищення тарифів на природний газ для населення і теплокомуненерго, яке, за домовленостями з МВФ, мало відбутися з початку другого кварталу.