Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Відійшов у вічність Маестро української мистецької архітектури Анатолій Ігнащенко

Втрата 13534 перегляди

Опубліковано - 5.04.2011 20:06 | Всі новини | Версія для друку

Анатолій Ігнащенко з проектом Бика - символом Трипільської культури, який Маестро планував встановити в Ржищеві
Анатолій Ігнащенко з проектом Бика - символом Трипільської культури, який Маестро планував встановити в Ржищеві
Сьогодні, 5 квітня, у віці 81 року пішов з життя народний художник України, почесний академік Національної академії мистецтв України Анатолій Ігнащенко.

Анатолій Федорович Ігнащенко народився 28 січня 1930 року в с. Захарівці Хмельницького району Хмельницької області. Його матір`ю була полька Ярина, а батьком - Тодос, індійський ром, записаний на український манер Федором..

У 1953 році закінчив архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту. Був учнем Йосипа Каракіса.

З 1953 по 1960 рр. працював у проектному інституті «Укргіпрошахт», у 1960—1963 роках — архітектор науково-дослідного інституту експериментального проектування, у 1963—1964 роках — архітектор «УкрНДІпроект». З 1964 року по 1966 рік — головний архітектор проектного інституту «УкрНДІПмістобудування», у 1966—1969 роках — експерт художньо-експертної колегії Міністерства культури УРСР.

У 1969—1976 Анатолій Ігнащенко перебував на посаді архітектора художнього фонду Спілки художників УРСР. У 1976—1990 роках — архітектор-художник об'єднання «Художник» художнього фонду УРСР. З 1990 року на творчій роботі.

Нагороджений орденами: Князя Ярослава Мудрого V ступеня (2006), «Знак Пошани» (1982), Золотою та Срібною медалями ім. М. Б. Грекова (1969, 1970).

Гран-прі Академії вишуканих мистецтв Парижа за пам'ятник Василю Порику у Франції.

Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (1974) — разом з Г. Н. Кальченко за пам'ятник Лесі Українці в м. Києві. Лауреат премії Ленінського комсомолу (1980 р.). Золота (1969 р.) та Срібна (1970 р.) медалі імені М. Б. Грекова.
Циганська кибитка Анатолія Ігнащенка, прошита кулеметною чергою, летить у небо в Кам’янці-Подільському. Разом з нею полетіла у вічність і душа Митця...
Циганська кибитка Анатолія Ігнащенка, прошита кулеметною чергою, летить у небо в Кам’янці-Подільському. Разом з нею полетіла у вічність і душа Митця...
Анатолій Ігнащенко — автор понад 200 монументальних творів, серед яких монумент “Бабин Яр”, пам'ятники Лесі Українці (на могилі поетеси на Байковому кладовищі та на однойменній площі в Києві), Івану Котляревському, Івану Козловському ( вйого рідному селі Мар`янівці), Марії Заньковецькій, Володимиру Вернадському в Києві, Сидору Ковпаку в Путивлі, а також пам'ятники Тарасові Шевченку (Париж, Нью-Йорк, Ашхабад, польський Білий Бір) , Олександру Пушкіну (Нью-Йорк), Лесі Українці (Саскатун, Канада), Василю Порику (Енем-Боном, Нормандія, Франція), Волту Вітмену (Нью-Йорк), Івану Франку (Вінніпег, Канада), , пам’ятники чекістам, архітекторам Заболотному та Альошину, конструктору ракетних двигунів Янгелю, монумент убієнним священикам...

А ще є музейні комплекси: Шевченкові в Каневі, Довженку в Сосниці, Березовському та Бортнянському у Глухові, Миколі Островському - у Шепетівці, “Пагорби Слави” у Житомирі та Черкасах, музей Леніна, - нині “Український дім” в Києві. Якщо Малевич відомий своїм чорним квадратом, то Анатолій Ігнащенко створив чорний куб – обласний історичний музей Трипільської культури на місці розкопок.

За проектом Анатолія Федоровича побудована станція київського метрополітену “Дніпро”.

Про його роботи його творчі доробки та ідеї можна написати не одну книжку. А скільки лишилося нереалізованого... Пам`ятник Трипільській культурі в м.Ржищев під Києвом, його геніальний задум із серії верстових стовпчиків в кожному населеному пункті України із зазначенням відстані до Чернечої гори...

Його циганська кибитка, прошита кулеметною чергою, летить у небо на батьківщині митця, в Кам’янці-Подільському. Разом з нею полетіла у вічність і душа Митця, Маестро, - як звали його близькі друзі...

Ми щиро сумуємо за людиною яку знали, яка надихала нас у нашій роботі. Вічна йому пам`ять і співчуття рідним та близьким...
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Втрата»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.