Аратта - На головну

10 січня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Лавринович придумав, як забезпечити “правильне голосування” для Партії регіонів

Влада 3700 переглядів

Опубліковано - 11.04.2011 17:19 | Всі новини | Версія для друку

Лавринович придумав, як забезпечити “правильне голосування” для Партії регіонів
Лавринович придумав, як забезпечити “правильне голосування” для Партії регіонів
У запропонованому урядом проекті закону про вибори народних депутатів передбачає виключити з бюлетенів пункт “проти всіх”.

Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович на прес-конференції, в ході якої представив концептуальні позиції підготовки проекту закону.

Кабмін розраховує, що законопроект про вибори народних депутатів буде зареєстрований у Верховній раді до кінця цієї сесії.

За словами Лавриновича, у виборчому бюлетені для голосування в загальнодержавному окрузі відсутня позиція "не підтримую кандидатів у народні депутати України від жодної політичної партії". Крім того, у виборчому бюлетені для голосування в одномандатному окрузі відсутня позиція "не підтримую жодного кандидата".

Також законопроект не передбачає участі у виборах блоків політичних партій. У той же час, за словами Лавриновича, всі позиції знаходяться на стадії обговорення, і робоча група готова до дискусії при доопрацюванні остаточного варіанту документа.

Законопроект передбачає, що вибори народних депутатів проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою, йдеться у повідомленні.

Згідно з законопроектом, всі партії, незалежно від часу реєстрації, можуть брати участь у виборах. Але для парламентських партій при формуванні окружних і дільничних виборчих комісій зберігаються існуючі преференції.

За словами Лавриновича, окружна і виборча комісії приймають рішення більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії, а засідання виборчкомів вважаються повноважними за умови присутності більше половини їх членів.

Для кандидатів у депутати в одномандатному окрузі встановлюється розмір грошової застави у 12 мінімальних заробітних плат. Застава, внесена кандидатом у депутати, який балотувався в одномандатному окрузі, але не був обраний депутатом, перераховується до держбюджету.

Важливим моментом Лавринович назвав можливість самовисування кандидатів на виборах в одномандатних виборчих округах.

"Скасування реєстрації кандидатів у депутати виборчою комісією допускається виключно в разі встановлення невідповідності кандидата встановленим вимогам до кандидатури", - зазначив він.

"Виборча комісія не може розглядати заяву кандидата у депутати про зняття своєї кандидатури після того, як будуть надруковані виборчі бюлетені", - повідомив міністр.

Запропонований Мін'юстом законопроект також передбачає відмову від бюджетного фінансування агітації кандидатів і залишає тільки соціальну рекламу, тобто ведення передвиборної агітації передбачається тільки за гроші партій і кандидатів.

Як повідомлялося раніше, 7 квітня під час традиційного щорічного звернення до Верховнох Ради Президент Віктор Янукович запропонував ввести змішану систему на виборах у Раду і підвищити прохідний бар'єр для партій і блоків. На його думку, це завадить потраплянню до парламенту "маргінальних політичних сил".

Від “Аратти”: в Україні вже стало традицією: перед виборами "грати у наперстки", тобто змінювати виборче законодавство під інтереси осіб, які посідають владні посади.

Очевидно, що вибори-2012 не стануть виключенням, оскільки сучасна правляча більшість вже настільки скомпрометувала себе в очах виборців, що не розраховує на чесну перемогу.

Українська практика виборів минулих років вже наочно показала, до яких наслідків спричняє змішана система. Зокрема це тотальна корупція і шахрайство на мажоритарних оругах. Загальновідомим прикладом тих років є обрання Ігора Бакая у Житомирі, де він буквально прикупив округ роздачами транспортних засобів, а потім ще й повернув витрачені на "дари" гроші через бюджет.

і таких прикладів було багато. Нагадаємо, що завдяки цьому кучмістське утворення ЗаЄДУ фактично програвши вибори, тим не менше, за рахунок мажоритарних тушок сформувало провладну більшість у парламенті.

Тобто, змішана система дозволяє маніпуляції з волевиявленням громадян, а парламент, обраний за такої системи - легко трансформується в утворення, яке забезпечує комфортне існування Банкової.

Тим більше, що місцеві вибори, які відбувалися за аналогічної системи наочно показали, що обраним є не той, за кого проголосували люди, а той чиї бюлетені "правильно" порахувала виборча комісія.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.