Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російські “партнери” зривають космічну програму України

Економіка 5329 переглядів

Опубліковано - 15.04.2011 11:34 | Всі новини | Версія для друку

Російські “партнери” зривають космічну програму України
Російські “партнери” зривають космічну програму України
Міжнародній космічній компанії Космотрас, яка надає запускові послуги за допомогою конверсійних російсько-українських ракет Дніпро, поки не вдалося узгодити з Роскосмосом і Міноборони РФ питання проведення в 2011 році трьох запланованих запусків.

Про це повідомив гендиректор Космотрасу Володимир Андрєєв.

"Поки питання не вирішене. Інформація про те, що всі питання узгоджені, не відповідає дійсності", - сказав Андрєєв, відповідаючи на запитання, чи відбутися в 2011 році, як планувалося, три запуски ракет Дніпро.

За його словами, поки відносна визначеність є тільки з одним запуском. У червні Дніпро повинен вивести на орбіту кілька космічних апаратів, у тому числі український супутник Січ-2. Старт планується здійснити з пускової бази Ясний (Оренбурзька область). Два інших запуски під питанням, сказав глава Космотрасу.

Андрєєв не став уточнювати, з якої причини Роскосмос і Міноборони РФ поки не дають "добро" на проведення ще двох запусків ракет Дніпро.

"Це тим більше дивно, що програма Дніпро міжнародна, є всі необхідні документи, підписані керівниками Росії й України про продовження цієї програми", - сказав Андрєєв.

За його словами, Роскосмос також запропонував Міноборони РФ не відправляти більше зняті з озброєння ракети РС-20Б на Байконур (Казахстан) для здійснення запусків за програмою Дніпро ". При цьому, зазначив він, не враховується думка казахстанських партнерів, які зацікавлені у продовженні програми Дніпро .

Раніше джерело в ракетно-космічній галузі повідомило ИФ-АВН, що Міноборони Росії вважає невигідним утилізувати старі ракети РС-20Б методом запуску з виведенням на орбіту космічних апаратів. "Простіше розрізати зняті з озброєння ракети на металобрухт", - додав співрозмовник.

Спочатку планувалося здійснити в 2011 році чотири запуски ракет-носіїв Дніпро з пускової бази Ясний. Зокрема, на перший квартал був запланований груповий запуск восьми космічних апаратів: українські супутник Січ-2 і блок перспективної авіоніки БПА-2, нігерійські NigeriaSat-X і NigeriaSat-2, турецький Rasat, американські AprizeSat-5 і AprizeSat-6 і італійський EduSat.

У червні-липні планувався запуск першого південнокорейського радіолокаційного космічного апарату Kompsat 5. На четвертий квартал 2011 року були заплановані два запуски ракети "Дніпро": в одному з них повинні були вивести на орбіту супутник Михайло Ломоносов, в іншому - кластер космічних апаратів, основною з яких південнокорейський STSAT-3.

Раніше Андрєєв повідомив Интерфаксу-АВН, що компанія розраховує використовувати ракети РС-20 за програмою Дніпро для запусків космічних апаратів до 2027 року.

"Ми зараз пускаємо з супутниками ракети РС-20Б. Ракет РС-20Б залишилось 18 штук, дві з них підуть на розбирання для продовження термінів забезпечення запусків. Я розраховую, що РС-20Б будуть літати не менш ніж до 2014 року включно", - сказав він.

За словами Андрєєва, на озброєнні перпебувають ракети РС-20В, які будуть зніматися з чергування. Він зазначив, що роботи з підготовки до запусків ракет РС-20В вже почалися, але вони вимагають матеріальних витрат.

"Сподіваюся, що будуть прийняті необхідні рішення, які підтверджували б намір нашої держави всі ракети РС-20В в міру їх виведення з експлуатації використовувати для запусків супутників. Якщо вони будуть прийняті, тоді можна говорити, що програма Дніпро забезпечена ракетами не менш ніж до 2027 року", - додав він.

За його словами, можна запустити ще близько 70 ракет.

Програма Дніпро - робота зі створення і комерційної експлуатації ракетно-космічної системи на базі стратегічних ракет РС-20 (за західною класифікацією Сатана) для запуску космічних апаратів, покладена на МКК Космотрас.

Ракетно-космічна система Дніпро була створена кооперацією підприємств Росії та України у взаємодії з міністерством оборони Росії і космічними агентствами обох країн протягом 1992-2003 років. До складу кооперації увійшли ФГУП ЦНДІ машинобудування, ВАТ КБ спеціального машинобудування, ФГУП КБ транспортного машинобудування, ЗАТ АСКОНД і ВАТ Корпорація Рособщемаш (усі Росія), а також українські КБ Південне, Південний машинобудівний завод, Науково-виробниче підприємство Хартрон-Аркос та ін.

Рішенню про створення системи передувала низка наукових досліджень і попередніх проектних проробок, які показали, що найбільш перспективним і економічно ефективним напрямом вирішення завдання виведення космічних апаратів на навколоземну орбіту є створення ракетно-космічної системи на базі важкої міжконтинентальної балістичної ракети РС-20 з мінімальними доробками самої ракети.

Російсько-українська конверсійна ракета-носій Дніпро створена на базі найпотужнішої у світі МБР РС-20 (за західною класифікацією Сатана, SS-18), що володіє високими енергетичними можливостями і надійністю. Ракета важить 211 тонн, її діаметр - 3 метри, довжина - 34,6 метра.

З квітня 1999 року виконано 16 запусків ракет Дніпро, з яких 12 проведено з космодрому Байконур і чотири з Оренбурзької області.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.