Аратта - На головну

10 січня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Парадокси української політики. Перегляд Харківських угод вигідний і самому Януковичу

Влада 3813 переглядів

Опубліковано - 19.04.2011 15:15 | Всі новини | Версія для друку

Ратифікація “харківських угод” у парламенті України
Ратифікація “харківських угод” у парламенті України
21 квітня 2010 року президенти України та Росії підписали в Харкові суперечливі угоди щодо майбутнього ЧФ, охрещені “харківськими угодами”. Фракція БЮТ ініціює створення слідчої комісії ВР для контролю їх виконання.

Через рік після підписання знаменних харківських угод між Україною і Росією 21 квітня 2010 року фракція БЮТ ініціює створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, щоб проаналізувати їх виконання. Опозиціонери упевнені: Україна не отримує всього, що обіцяла Росія в обмін на базування Чорноморського флоту в Криму.

Тож, тимчасова слідча комісія у Верховні раді мала б зважити всі плюси і мінуси цієї угоди, вивчити реальний стан справ та, можливо, внести пропозицію щодо перегляду "харківських домовленостей", заявляють в БЮТ.

"Пройшов рік. Де обіцяні 40 мільярдів гривень? Де непідняття цін на газ?" - дивується депутат від БЮТ Микола Томенко. Натомість лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов переконаний, що з "харківськими угодами" не варто гарячкувати: "Якщо ми ліквідуємо цю угоду, то ціна газу виросте на 100 доларів. Заявляючи про це, ми повинні обережно про це говорити. Бо йдеться про інтереси держави і людей".

Хто відповідатиме?

Керівник Центру політичних і соціальних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран переконаний, що Партія регіонів і сама не проти переглянути ці угоди. Бо у зростанні цін на газ, які обумовлені саме "тимошенківською" газовою угодою, українці передусім звинувачують нинішнього президента Віктора Януковича. А від того його рейтинг падає. Втім, зараз провладна парламентська більшість не піде на денонсацію "харківських угод" з Росією, впевнений Таран.

"Українська влада устами опозиції шантажуватиме Росію щодо цих угод. Але я сумніваюсь, що Партія регіонів готова до такого системного конфлікту. Бо для Росії газ – це не економіка, а геополітика",- говорить політолог. Хоча у майбутньому, додає Таран, якщо буде основа для енергетичної незалежності, то такий конфлікт можливий.

Таран вважає, що і нинішня, і попередня влада має нести спільну відповідальність за те, що вони вчасно не подбали про створення прозорого ринку газу та не виконували програму з енергозбереження та диверсифікації джерел енергії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.