Сім п’ятниць на тиждень. Кремлю вже не потрібен важкий крейсер |
про це сьогодні за результатами зустрічі з міністром оборони України Михайлом Єжелем заявив міністр оборони РФ Анатолій Сердюков.
«Поки що Російська Федерація не зацікавлена в його (крейсера «Україна» - УНІАН) придбанні – у нас немає такого завдання і необхідності, - сказав Серд.ков і додав: - Та й власне кажучи, державна програма озброєнь вже сформована, і грошей там не закладено».
Довідка. Ракетний крейсер було закладено на державному підприємстві “Суднобудівний завод імені 61-го комунара” в Миколаєві у вересні 1984 року на замовленняя Військово-Морського флоту СРСР і спущено на воду в серпні 1990 року.
З 1992 по 1995 рік крейсер будувався на замовлення Міністерства оборони України. У 1996-1998 роках будівництво було припинене. У 1999 році було укладено новий контракт з Міністерством оборони України на продовження будівництва крейсера для потреб Військово-Морських сил України. З 2001 року будівництво корабля знову припинилося.
17 травня 2010 року президенти України і РФ Віктор Янукович і Дмітрій Медвєдєв домовилися про добудову ракетного крейсера «Україна». Кажучи про перспективи співпраці у сфері суднобудування, Янукович заявив, що глави держав домовилися про добудову за допомогою російської сторони крейсера «Україна», що знаходиться в Миколаєві на суднобудівному заводі імені 61-го комунара.
Верховна Рада 6 липня скасувала постанову про присвоєння ракетному крейсеру назви “Україна”. Як наголошувалося в пояснювальній записці до постанови, з урахуванням того, що добудова і прийняття ракетного крейсера до складу ВМС України не передбачені, недоцільно, щоб крейсер носив назву “Україна”.
27 лютого 2011 року міністр оборони РФ Сердюков заявив, що Росія чекає прийнятної пропозиції з боку України щодо умов придбання РФ ракетного крейсера.
Від “Аратти”: власне, як мати справу зі "стратегічним партнером" за минулі 20 років вже очевидно всім, окрім нинішніх українських урядовців.
Очевидно, у Москві думали, що лохи-українці подарують їм майже готовий до застосування важкий ракетний крейсер або типу продадуть, за ціною, дешевшою за металобрухт. Проте, не сталося, як гадалося.
І в цьому є позитивний момент: як вже переконливо довело життя, таке судно далеко не зайве у складі ВМФ України. Принаймні, його наявність реально остудить зухвалість російських "братів" у Севастополі.