МВФ назвав умови чергового траншу Україні |
Про це на сьогоднішньому "круглому столі" заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.
"По-перше, це пенсійна реформа і приведення її у відповідність з тими вимогами, які були прописані в меморандумах, підписаних ще в липні та грудні місяці. Друге - це коригування тарифів на газ та опалення. А третє питання опосередковано залежить від тарифів на газ, тому що ми в принципі погодилися на менш інтенсивні газові тарифи, ніж ми планували з самого початку. Але річ у тім, що ми домовлялися, що ті доходи, які будуть отримані через введення більш низьких тарифів, ніж ми очікували, будуть обумовлені іншими заходами і це допоможе зібрати додаткові кошти. Тобто, третя вимога - це саме ті заходи, які допомогли б нам наздогнати ту різницю, щоб ми по-іншому втрачали в умовах застосування цих тарифів на газ... третьою вимогою є те, що дефіцит "Нафтогазу" буде не більше 3% ВВП", - сказав Альєр.
За його словами, четверта вимога полягає в тому, що стосовно Національного банку України (НБУ) має бути скасована вимога, що ця структура повинна закуповувати рекапіталізаційні облігації протягом 5 днів за їх номінальною вартістю.
"Річ у тім, що така вимога пропонувалася в антикризовому законі, який був прийнятий в 2008 році і повинен був закінчити свою дію в кінці 2010 році, але оскільки можна говорити про наближення завершення кризи ... то ми вважаємо, що цю вимогу треба скасовувати, а не продовжувати, тому що вона спростовує незалежність НБУ ", - сказав представник МВФ.
На думку Альєра, наступний транш МВФ в Україну може надійти тільки "після того, як Україна виконає ці чотири вимоги".
Як повідомлялося раніше, раніше директор департаменту управління державним боргом та міжнародного співробітництва Міністерства фінансів України Сергій Макацарія заявляв, що Мінфін очікує візит місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) з 10 по 20 травня.