Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські генетики встановили зв’язок між радіоопроміненням і мутацією потомства

У світі науки 5011 переглядів

Опубліковано - 26.04.2011 18:33 | Всі новини | Версія для друку

Українські генетики встановили зв’язок між радіоопроміненням і мутацією потомства
Українські генетики встановили зв’язок між радіоопроміненням і мутацією потомства
Українські генетики разом із французами прийшли до висновку, що, чим раніше майбутній батько породив потомство після отримання радіації, тим вищий ризик розвитку мутації у його дітей.

Про це повідомив директор Інституту педіатрії, акушерства та гінекології України, академік Юрій Антипкін.

"Нас цікавило, яке потомство народжується у тих, хто отримав ту чи іншу дозу опромінення. І ми виявили, що ризик спадкових мутацій виникає тоді, коли ліквідатор аварії відтворює потомство в перші місяці після закінчення робіт з ліквідації наслідків аварії на АЕС", - сказав Антипкін.

Директор інституту також додав, що, якщо ліквідатор планує відтворити потомство у більш пізні терміни, то ризик мутацій у потомства мінімальний. "Цей факт українські та французькі генетики відкрили разом", - сказав академік.

Нагадаємо, раніше доктори сільськогосподарських наук, професори Валерій та Тетяна Глазко у своїй статті для ZN.UA написали, що реальні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС для популяцій людини будуть доступні для аналізу до 2025-2026 року, оскільки покоління, що потрапило під прямий вплив радіації , тільки почало створювати сім'ї та народжувати дітей.

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється рівно 25 років з дня найбільшої ядерної катастрофи у світі - аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

О 1:23 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці найбільшої на той час атомної електростанції в Радянському Союзі відбувся вибух, який повністю зруйнував реактор.

У результаті вибуху в атмосферу було викинуто 190 тонн радіоактивних речовин. 8 зі 140 тонн радіоактивного палива реактора опинилися в повітрі. Експерти зазначають, що сумарний викид радіоактивних матеріалів склав 50 млн кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих у 1945 році на Хіросіму. Радіоактивними нуклідами було забруднено більш ніж 145 тисяч кв.км території України, Білорусі та Росії.

Тим не менш, населення попередили про небезпеку зараження з великим запізненням. Перше офіційне повідомлення по телебаченню зробили лише 28 квітня. Після аварії понад 115 тисяч чоловік були евакуйовані з 30-кілометрової зони. Крім того, для ліквідації наслідків катастрофи було мобілізовано понад 600 тисяч чоловік.

Чорнобильську АЕС повністю закрили 15 грудня 2000 року, проте саркофаг, побудований над четвертим енергоблоком, поступово руйнується. У зв'язку з цим було прийняте рішення про будівництво нового об'єкта Укриття. 19 квітня 2011 року в Києві відбулася Донорська конференція, за результатами якої на будівництво нового саркофага було зібрано близько 550 млн євро.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.