Кого призначать винним за події у Львові? |
Після подій у Львові 9 травня голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк написав заяву на звільнення. На цьому наполягали депутати облради від «Свободи». Вони ж заявили, що планують проведення позачергової сесії зі звітом керівників правоохоронних органів, які, на їхню думку, допустили провокації.
Червоний прапор викликав сутички
Попри заборону Львівського окружного адміністративного суду щодо проведення будь-яких акцій, зборів та походів до Дня перемоги, окрім як запланованих заходів мерією та облдержадміністрацією, представники проросійських організацій дозволили собі розгорнути 30-метровий червоний прапор. Що, власне, і стало причиною сутичок між ветеранами та націоналістичною «Свободою».
«На мою думку, це була адекватна реакція львів’ян на несанкціоноване розгортання червоного прапора. Так би вчинив кожен львів’янин. Чому правоохоронці не зупинили російських шовіністів, а підігравали провокаторам, чому міліція била кийками львів’ян, а російських організаторів захищала, чому їх допустили на Пагорб слави?» - аналізує події у Львові мер міста Андрій Садовий.
Він запевнив, що першопричиною інциденту стало «немудре» рішення політиків у ВР щодо червоного прапора, яке розділяє Україну. Утім, мер не збирається брати приклад з губернатора і йти у відставку. Водночас аналітики припускають, що президент не прийме заяву голови ОДА Михайла Цимбалюка.
Правоохоронці вивчають інцидент
Заступник керівника міліції Львівщини Михайло Курочка повідомив, що виконавча служба фіксувала невиконання рішення суду і складала акти на учасників мітингу «Русское единство» і ветеранів. За правопорушення затримано 9 осіб, 14 постраждалих і один з них у лікарні. У міністерстві внутрішніх справ вже заявили, що на Львівщині вдалося уникнути грубих порушень під час святкування. Водночас до Львова МВС скерувало робочу групу для вивчення подій.
Інцидент у Львові не пройшов без уваги Росії. Держдума хоче підготувати відповідну заяву, назвавши події «безчинством львівських націоналістів».