Довкола будівництва стадіону у Львові розгортаються нові фінансові скандали |
Угоду між німецькою компанією ArenaCom GmbH, колишнім генпідрядником «Азовінтекс» та комунальним підприємством «Дирекція з будівництва стадіону» було укладено 16 жовтня 2009 року. В межах угоди німецький партнер узяв на себе обов’язок провести експертизу попередніх робочих креслень стадіону і координувати виготовлення нової технічної документації.
Вартість контракту, за повідомленням міської ради, сягала понад 2 мільйони євро.
Німецька фірма отримала незароблені гроші?
Перевірка Контрольно-ревізійного управління Львівщини виявила, що німецькому партнеру було перераховано з держбюджету понад 15 мільйонів гривень, хоча фактична вартість зроблених робіт сягає близько 180 тисяч гривень, повідомляють в прокуратурі Львівської області.
У прокуратурі вважають, що держбюджету завдано значної шкоди, відтак справу скеровано до Господарського суду області.
Керівник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич у коментарі Deutsche Welle заявила, що міськрада не має висновків перевірки контрольно-ревізійного управління і їй не відомо суті позовних вимог прокуратури.
Міськрада готова довести правомірність угоди
Утім, Пайонкевич уточнила, що у травні 2010 року цілісний майновий комплекс стадіону передано у державну власність і розпорядженням Кабміну держава це прийняла. А тому вже рік і станом на сьогодні ЛКП «Дирекція з будівництва стадіону» юридично не існує, а всі активи стадіону та договірні зобов’язання перебувають у державному підприємстві з будівництва.
Водночас, каже Пайонкевич, управління готове долучитися до справи, відстоююючи правомірність укладання угоди з надання експертних послуг іноземним партнером, коли справу призначать до розгляду.
А відкриття стадіону не за горами...
Відкриття стадіону заплановане на жовтень цього року. будівельні роботи виконано на 60 відсотків. Водночас, вартість будівництва зросла втричі від початкового кошторису у 609 мільйонів гривень.