Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Цінова вакханалія і поява дефіцитів на ринку продуктів харчуання - прямий наслідок діяльності уряду проФФесіоналів

Добробут 4616 переглядів

Опубліковано - 12.05.2011 13:17 | Всі новини | Версія для друку

Цінова вакханалія і поява дефіцитів на ринку продуктів харчуання - прямий наслідок діяльності уряду проФФесіоналів
Цінова вакханалія і поява дефіцитів на ринку продуктів харчуання - прямий наслідок діяльності уряду проФФесіоналів
Дефіцит гречки, проса, вівсянки та інших продуктів харчування в Україні зумовлений популістськими рішеннями уряду щодо контролю їх ціни.

Таку думку у коментарі Gazeta.ua висловив професор Київської школи економіки Олександр Шепотило.

"Постійні дефіцити продовольчих товарів, які виникають в Україні, є класичним прикладом з підручника економіки першого курсу. За ринкових умов, коли уряд встановлює контроль цін, це приводить до відсутності достатньої кількості товарів. Адже гранична ціна, яку вказує уряд, нижча за ринкову, й бізнесу не вигідно за нею торгувати. Це ж ази економіки, й так відбувається завжди, в усі часи в усіх країнах. Жодних інших причин виникнення дефіциту, окрім популістських спроб контролювати ціни, немає", - пояснив він.

Науковець вважає, що ефективніше було б передбачити грошову допомогу найбіднішим людям.

"Дієвіше, звичайно, передбачити виплату субсидій найбіднішим людям і в такий спосіб компенсувати їм ріст цін на продукти. Така допомога ефективніша, ніж те, що в нас зараз роблять. До того ж, з цього все одно нічого не виходить", - сказав професор.

Шепотило вважає неефективними дії уряду щодо регулювання цін на продукти харчування.

"По-перше, не було ж ніякого реагування інтервенціями з держрезерву на ціну гречки. Проблема виникла восени, а гречку з Китаю привезли тільки тепер – весною. Я думаю, що в уряді все це розуміють. Однак йдуть найпростішим і популістським шляхом – починають боротися з цінами. Це дуже легко зробити, але ефект від цього практично нульовий, а інколи навіть негативний, бо виникає паніка. Набагато складніше - належно й своєчасно сформувати резерви товарів, або передбачити субсидії бідним. Все це складніше, ніж просто вийти в новинах і сказати, що ми будемо контролювати ціни. В даному випадку уряд погано впорався", - додав він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.