- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Про це Президент України повідомив у Національній бібліотеці України імені Вернадського, яку він відвідав з нагоди Дня української писемності та мови.
Президент України відзначив, що цього року держава виділила набагато більше коштів на розвиток української мови та українського книговидання в порівнянні з попередніми роками - приблизно 50 млн. грн. Однак, на його думку, це неадекватна сума щодо потреб.
Ющенко підкреслив, що в Україну завозиться 70 млн. книг, в той час як в Україні видається лише 54 млн., причому це переважно книги освітні, технічні, наукові. Якщо відкинути книги науково-популярного характеру, то можна, за словами Президента, констатувати, що книговидання російською мовою переважає.
Ющенко підкреслив, що ця тема вимагає особливої уваги з боку всіх гілок влади. Це питання, відзначив він, повинно бути відображене й у бюджеті наступного року. Як сказав Голова Держави, у наступному році необхідно видати фундаментальні твори Івана Франка, Михайла Грушевського, Тараса Шевченка.
Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема.
Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час.
Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.” Олександр Довженко