Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В українських містах вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Національне питання 7759 переглядів

Опубліковано - 15.05.2011 20:54 | Всі новини | Версія для друку

В українських містах вшанували пам’ять жертв політичних репресій
В українських містах вшанували пам’ять жертв політичних репресій
Сьогодні в українських містах відбулися заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

У Тернополі біля стели політичним в'язням та репресованим біля музею політв'язнів зібралися представники влади, громадськості, Спілки політв'язнів і репресованих.

Після того, як присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто постраждав під час репресій радянських часів, священики Української греко-католицької церкви та Української православної церкви Київського патріархату відслужили поминальний молебен за невинно убієнними, а учасники акції поклали квіти до стели як знак скорботи і поваги .

"Біля стін музею політичних в'язнів і репресованих, який колись служив слідчим ізолятором КДБ, особливо відчувається подих історії. Тут карали патріотів, для яких ці підземелля стали кордоном, що розділив існування на "до" і "після", на волю і неволю, поставили хрест на їхньому майбутньому, а комусь перекреслили молоде життя", - сказав у своїй промові голова облдержадміністрації Валентин Хоптян.

Він також оглянув експозицію Тернопільського історико-меморіального музею політичних в'язнів, експозиції якого розміщені у 28 камерах будівлі колишнього слідчого ізолятора КДБ.

У Житомирі з цієї нагоди відбувся мітинг-реквієм у районі Путятинського провулка біля пам'ятного знаку, встановленого на місці поховання закатованих під час репресій житомирян.

На мітингу наголошувалося, що в 1990 році прокуратурою Житомирської області було порушено кримінальну справу з метою встановлення місць поховання жертв політичних репресій в Житомирі.

У ході розслідування цієї справи було проведено ексгумацію останків репресованих, знайдених пошуковцями в районі Путятинського провулка.

Зокрема, здійснили 20 розкопок, у 5 з яких виявлено останки 138 осіб. Саме ці останки рішенням Житомирського міськвиконкому були перепоховані біля єврейського кладовища.

Також до Дня пам'яті жертв політичних репресій в Житомирській обласній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича відбулася презентація третього тому книги Реабілітовані історією. Житомирська область, яка продовжує висвітлення трагічних подій в історії України та області, пов'язаних з політичними репресіями 1917-1980-х років ХХ століття.

Вона є частиною 27-томної науково-документальної серії книг Реабілітовані історією, яка присвячується пам'яті та відновленню історичної справедливості щодо мільйонів громадян колишнього Радянського Союзу, які стали жертвами тоталітарного режиму.

У Львові у заходах до Дня пам'яті жертв політичних репресій взяли участь керівники міста й області.

Спільно з представниками правоохоронних органів, ветеранських організацій та громадськості присутні поклали квіти до пам'ятника Жертвам комуністичних злочинів та пам'ятної таблиці Жертвам спецслужб тоталітарних режимів у Львові.

Біля Меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів Тюрма на Лонцького, який є першим в Україні музеєм-в'язницею, духовенство відправило панахиду за загиблими, замучениими і постраждалими від політичних репресій.

У своєму виступі голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк зазначив, що "збереження пам'яті про невинні жертви нелюдського більшовицького режиму є нагадуванням і застереженням для майбутніх поколінь українців - немає нічого страшнішого від тоталітарного режиму. Бездумне винищення українського народу стало основною політикою злочинного режиму, його самоціллю".

День пам'яті жертв політичних репресій - щорічний національний пам'ятний день в Україні, який відзначають у третю неділю травня.

У Луцьку в рамках відзначення Дня пам'яті жертв політичних репресій на Замковій площі відбувся мітинг-реквієм.

Участь у ньому взяли представники влади, духовенства, громадських організацій, жителі міста. На початку заходу архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відслужив панахиду.

"Ми сьогодні тут для того, щоб відзначити, щоб пам'ятати минуле і творити майбутнє", - зазначив міський голова Микола Романюк.

"Вічна пам'ять загиблим. Вічна слава тим героям, які живуть поруч з нами", - сказав він і подякував присутнім за те, що вони прийшли вшанувати пам'ять жертв політичних репресій.

Сьогодні Янукович звернувся до українського народу в День пам'яті жертв політичних репресій.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.