Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чоловіки є? Хто захистить права української жінки?

За право людини 4700 переглядів

Опубліковано - 16.05.2011 11:03 | Всі новини | Версія для друку

Чоловіки є? Хто захистить права української жінки?
Чоловіки є? Хто захистить права української жінки?
Українській владі варто визначитися з органом, який би відповідав за гендерну політику в державі.

Така думка лунала під час круглого столу, організованого парламентським комітетом з прав людини.

Занепокоєння станом дотримання прав жінок та станом реалізації держполітики у цій сфері висловили учасники заходу, організованого парламентським комітетом з прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин. У резолюції круглого столу зазначається - оцінки громадських організацій та експертів свідчать про численні прояви порушень прав жінок в Україні.

Надія на Раду Європи

Член української делегації в ПАРЄ, народний депутат від БЮТ Олена Бондаренко сказала Deutsche Welle: «Хочу подякувати моїй колезі по ПАРЄ, представниці Німеччини Віолі фон Крамон, яка внесла на обговорення Резолюцію стосовно ситуації з правами жінок в Україні і запропонувала це питання винести у моніторинг Ради Європи щодо виконання зобов'язань України». За словами депутата, у червні у Комітеті рівних можливостей організації пройдуть слухання стосовно дотримання прав жінок в Україні. «Сподіваємося, моніторинговий комітет врахує побажання щодо постійного перебування під моніторингом Ради Європи питань дотримання прав жінок, протидії торгівлі людьми і подолання насильства в сім'ї в Україні», - так голова підкомітету з міжнародно-правових питань та ґендерної політики Комітету ВРУ з питань прав людини Бондаренко підсумувала пропозиції фахівців.

Хто відповідає за гендерну політику?

Представниці жіночих організацій та й окремі чиновники нарікають, що після реорганізації структр виконавчої влади ліквідовано Міністерство сім'ї молоді та спорту, яке опікувалося також і гендерною політикою. Депутат Бондаренко нагадує, що у квітні глава держави передав питання дотримання рівних можливостей чоловіків і жінок Міністерству соціальної політики. «Але й сьогодні немає такої структури, яка би мала цим займатися. Це дуже непокоїть. А питання протидії торгівлі людьми взагалі випало із уваги владних структур», - каже Олена Бондаренко.

Координатор Програми рівних можливостей ПРООН Лариса Кобелянська водночас впевнена, до гендерної політики має бути системний підхід: «Повноваження на забезпечення рівності мають поширюватись на всі органи влади, а не лише на один центральний». Разом з тим, Кобелянська погоджується, що Конвенції Ради Європи – це добрі можливості Україні використати інструмент міжнародного впливу. Суспільство ж, на її думку, погано обізнане з цими документами. Депутат Бондаренко зауважує, що все ж на це сподіватися не можна, адже, за її словами, гендерна культура відсутня й на високому державному рівні.

Захист прав жінок

Юрист Олег Давиденко, який займається захистом прав жінок, каже, що в Україні панує стереотип ставлення до ролі жінки у суспільстві, як до другорядної, тому на практиці закони й норми про рівні права не застовуються. За його словами, часто має місце прихована дискримінація під час працевлаштування й визначення зарплатні.

Водночас Маріана Євсюкова з жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» додає, що й жертви сексуальних домагань не мають правових інструментів з ефективного захисту, хоча, як вона каже, на гарячу телефонну лінію центру надходить все більше таких звернень від жінок. «Отже, жінка ані в приватній, ані в професійній сфері не є захищеною» - резюмує Євсюкова. Разом з тим, жінки частіше ніж чоловіки звертаються до Уповноваженого ВРУ стосовно порушень своїх прав. За словами представниці Уповноваженого Наталії Іванової, таких звернень надходить більше від жінок - щодо дотримання рівності, економічних прав, свободи віросповідання, соцзахисту, житлових питань.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.