З парламентського кошторису крадуть мільйонами? |
Про це заявив DT.UA народний депутат Андрій Сенченко (фракція БЮТ), який, за даними розрахунків апарату ВР з авіакомпаніями, налітав у 2010 році на 295 тис. грн за рахунок бюджету, здійснивши 200 перельотів.
Утім, сам депутат не згоден з такими підрахунками: «Та не втомився я настільки, – каже Сенченко. – Це ж треба було практично в день по два рази в хмари підніматися».
Для підтвердження власної думки, депутат звернувся до ДП «Зал офіційних делегацій» (ДУС) аеропорту Бориспіль. І був здивований: директор державного підприємства В. Опанасенко офіційно нарахував у нього на 79 польотів менше.
З цього приводу бютівець А. Сенченко вже звернувся до Генпрокуратури, МВС, а також профільний комітет парламенту. Останній, за словами його глави регіонала Володимира Макієнко, проводить своє «глибоке розслідування цієї негарної історії» і також готує матеріали для інформування силовиків.
«Адже, якщо я літав 121 раз, то чому ВР заплатила компанії за 200 перельотів? А якщо така ж ситуація і в моїх сусідів по рейтингу? Це ж які гроші з бюджету йдуть?!»- запитує А. Сенченко.
Порівняння даних, отриманих від апарату ВР та ДП «Зал офіційних делегацій», заявляє він, дозволяє стверджувати про існування злочинної схеми розкрадання державних коштів з ВР на користь групи авіакомпаній ВАТ АК «Дніпроавіа» і АТ «Аеросвіт»: «Так, у загальній сумі тільки за перельоти, які мною не здійснювалися протягом 2010 року і за які перераховано бюджетні гроші, було вкрадено 77,6 тис. грн», – повідомляє депутат.
Продовжуючи коментувати свою позицію DT.UA, Сенченко припустив, що схема діє протягом декількох років і, природно, була застосована не лише до нього. «За моїми скромними підрахунками, вони вкрали з бюджету ВР в 2010 році приблизно 1 млн дол».
В авіакомпаніях переконані, що вся справа в способі, яким депутати бронюють квитки: «Буває так, що депутати бронюють квитки з одночасною купівлею на кілька рейсів на день, не знаючи, коли він точно полетить. Це все переправляється в «Дніпроавіа» і компанія виставляє рахунок ВР за фактом придбаних квитків. Я не знаю стосунків Сенченка з касами, де він купував квитки. Що сталося в цій ситуації і чому його броні не скасовували (якщо він телефонував, звісно) – тема для слідства. І якщо це з’ясовуватиметься через слідчі органи чи суд – це цілком нормальне явище», – заявив DT.UA помічник генерального директора компанії «Аеросвіт» Сергій Куций.
Втім, депутат А. Сенченко стверджує, що не все так просто: «Спливли перельоти, де не тільки квитки не бронювалися, де я апріорі летіти не міг, тому що був на семінарі або приймав виборців. У мене є стопроцентне алібі!», – резюмує депутат.
На його думку, подібні махінації стали можливі, «з одного боку, через жахливе недбальство апарату ВР і законодавця, який не описав чітко процедуру й контроль. З іншого – через спритність авіакомпаній, які швидко зметикували, що на хаосі у ВР можна добряче нагріти руки».