Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Робота в нічну зміну скорочує життя

Охорона здоров`я 8272 перегляди

Опубліковано - 9.11.2006 18:22 | Всі новини | Версія для друку

Робота в нічну зміну скорочує життя
Робота в нічну зміну скорочує життя
Робота в нічні години доби і порушення роботи внутрішнього біологічного годинника призводить до істотного скорочення життя.

До такого висновку прийшли вчені з університету Віржинії, провівши експеримент на мишах. Пухнатих гризунів розділили на три групи. Для однієї групи час сну було зміщено на шість годин вперед, для другої на стільки ж назад. Біологічний годинник третьої групи залишили без яких-небудь змін, повідомляє Кореспондент.net.

Вчені були чимало здивовані, коли протягом кількох місяців померло 32% мишей, що входили в першу групу. Однак ще більший "сюрприз" чекав біологів, коли вони виявили, що за той же відрізок часу друга група скоротилася на 53%. При цьому серед мишей, що спали в звичний для них час, загинуло тільки 17% тварин.

Ще раніше науковці виявили, що робота в нічні зміни веде до виразки шлунку

Люди, що працюють у вечірню або нічну зміну, піддаються більшому ризику захворіти виразкою шлунку, - до такого виводу прийшла доктор Клер Карузо й її співробітники, що проводили спеціальне дослідження в Мічігані університетете в Енн-Арборі.

"Нічна робота часто заважає людям добре висипатися, - говорить доктор Карузо, - а адекватний здоровий сон – необхідна умова для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту".

Проблеми подібного роду виникають і в тому випадку, якщо робочий день ненормований, оскільки внутрішній біологічний годинник, який повинен синхронізувати всі процеси, зокрема засвоєння їжі, у такому випадку збивається.

Крім того, робота ночами створює додатковий стрес лише тому, що робота в такому режимі змушує змінювати коло спілкування, рідше зустрічатися з друзями. І в цьому випадку отриманий стрес відбивається на стані кишково-шлункового тракту.

За даними американського Національного інституту професійних хвороб, приблизно 15% американців працюють у вечірні, нічні та ненормовані зміни. Найчастіші скарги цих людей пов'язані з гастроентерологічними проблемами, зокрема, як нудота, нетравлення шлунку, болі в черевній порожнині, діарея і втрата апетиту. Ці люди також втричі частіше за інших захворюють виразкою шлунку і виразковим колітом.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.