![]() |
Тепер один лазер може передавати промені світла різного кольору |
Оптоволоконні кабелі вже тривалий час використовують для швидкої передачі даних.
На такій швидкості цілу бібліотеку Конгресу США можна перемістити через оптичне волокно за десять секунд.
Секрет нового методу полягає у використанні так-званого "швидкого перетворення Фур'є", коли світло в одному лазерному промені розкладають більш ніж на 300 кольорів, і в кожному з них закодовані власні рядки інформації.
На початках в оптоволоконних технологіях використовували світло лише одного кольору. Високих швидкостей передачі даних досягали і раніше, використовуючи для цього велику кількість лазерів. Втім той спосіб був дуже витратним - лазери потребували багато енергії.
Але за останні роки у сфері швидкісної передачі даних за допомогою телекомунікацій на основі світлових променів сталася низка суттєвих зрушень.
Тож новий спосіб передбачає можливість додавання, віднімання та змішування різних кольорів світла в одному промені при передачі на оптичне волокно.
Співрозробник інноваційного способу професор Вольфганг Фройд із Karlsruhe Institute of Technology в Німеччині визнає, що ідея складна, ще й через те, що традиційні нині методи зчитування закодованої в такий спосіб інформації не спрацьовуватимуть. Але вчений вірить, що невдовзі технологія набуде широкого вжитку.