Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Скільки в Україні безробітних?

Добробут 6986 переглядів

Опубліковано - 24.05.2011 14:42 | Всі новини | Версія для друку

Скільки в Україні безробітних?
Скільки в Україні безробітних?
Кількість безробітних українців у квітні цього року скоротилася більш ніж на 5,5%. Такими є дані Державного комітету статистики України.

Урядовці кажуть, що це стало можливим за рахунок впровадження низки заходів, спрямованих на боротьбу з безробіттям. Натомість представники опозиції звинувачують владу у маніпуляції статистичними показниками. Деякі ж експерти говорять про значні розбіжності між офіційними показниками та реальною ситуацією.

Державний комітет статистики рапортує про скорочення непрацевлаштованих українців. За цими даними, кількість тих, хто перебуває на обліку у Державній службі зайнятості, у квітні скоротилася на 40 тисяч, або на 5,7% у порівнянні з березнем. На початок квітень ця цифра становила 597 тисяч.

Міністр соціальної політики Василь Надрага в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що скоротити безробіття вдалося за рахунок низки заходів, яких вживає уряд.

«Економічні негаразди, які сьогодні існують у світі, прийшли в Україну, але Україна до цього була готова, – коментує Надрага. – По-перше, ми відпрацювали державну політику. По-друге, ми підвищили фінансування цієї сфери. Навіть згідно з заявами Міжнародної організації праці, у нас непогана підготовка безробітних до того, щоб вони отримали нову професію і пішли на ринок праці».

Реальне безробіття вище – опозиція

Представники ж опозиції звинувачують владу у маніпуляції показниками.

На переконання члена парламентського комітету з питань соціальної політики, народного депутата від «БЮТ-Батьківщини» Андрія Павловського, реальні цифри безробіття як мінімум утричі вищі.

«За офіційними даними, у нас працює всього 14 мільйонів людей, хоча працездатних – 21. Куди поділися 7 мільйонів? Це люди, які працюють у тіньовій економіці або є безробітними, але не бачать сенсу звертатися до центрів зайнятості, мають якісь підробітки, – каже Павловський. – Тому, я думаю, у нас утричі більше безробітних, ніж проходить по офіційній статистиці».

Безробітні, що офіційно працюють

Із тим, що офіційна статистика щодо безробіття не відображає реальної ситуації, погоджуються і деякі експерти.

Нинішнє ж зменшення кількості зареєстрованих непрацевлаштованих експерт громадського об’єднання «Фонд суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко пояснює зміною системи реєстрації безробітних.

«Якщо вам двічі пропонують роботу, яка нібито вам пасує, але ви від неї відмовляєтеся, то ви втрачаєте статус безробітного. Наприклад, якщо ви інженер і вам пропонують трохи помести вулицю, це не зовсім нормально», – зазначає Гаврилечко.

Наразі, на думку фахівців, безробіття в Україні зростає. Передусім це пов’язано з набуттям чинності нового Податкового кодексу, після чого багато малих підприємств перестали працювати. А зважаючи на те, що закрити підприємство стало надзвичайно важко, підприємці просто здають декларації з нульовими прибутками. Відтак де-юре вважається, що вони працюють, хоча де-факто вони безробітні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.