Пшонка розповів іноземним дипломатам, як слідчий не виконуватиме рішення суду |
Про це дипломати розповіли на умовах анонімності газеті "Комерсант-Україна".
"Наприклад, питання про Юрія Луценка навіть не порушувалося", - повідомив один із учасників зустрічі.
Пшонка розповів дипломатам, що у вівторок уранці можливість арешту Тимошенко була цілком реальною.
"Він послався на рішення Печерського суду, про яке ми на той момент уже знали з інформаційних агентств. А оскільки був суд, то це - незалежне рішення, яке не залежить від прокуратури. Про мотивацію суду нас не повідомили", - пояснив дипломат.
Втім, голова ГПУ поспішив запевнити представників посольств, що слідчий не буде реалізовувати надану судом можливість.
"Пшонка зазначив, що арешту не буде. За його словами, між Тимошенко й слідчим уже досягнута відповідна домовленість, угода", - розповів один зі співрозмовників газети.
Тимошенко в обмін на це пообіцяла продовжувати співпрацю зі слідством.
Необхідність зустрічі з послами в ГПУ пояснили широким резонансом, який викликала в світі кримінальна справа у відношенні Юлії Тимошенко.
"Те, яке значення сьогодні надається цій кримінальній справі, те, наскільки вона політизована, а також те, яке значення цій справі надають європейські демократичні інститути, і обумовило необхідність такого спілкування", - пояснив пізніше перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.
Бесіда з генпрокурором ініціювалася терміново й тривала більше години.
У числі запрошених були посли США, Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Швеції, країн-сусідів України - Польщі, Угорщини, Румунії, а також голова представництва Євросоюзу. Частина посольств не змогла так терміново відреагувати на запрошення й була представлена на рівні заступників голів дипмісій.