Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Реформи Табачника стимулювали розквіт корупції

Освіта 9453 перегляди

Опубліковано - 30.05.2011 13:14 | Всі новини | Версія для друку

Реформи Табачника стимулювали розквіт корупції
Реформи Табачника стимулювали розквіт корупції
У школах зростає кількість охочих отримати медаль. Такі повідомлення надходять принаймні зі Львівщини. Тепер чиновники хочуть провести перевірки тих шкіл, де раптом медалістів стало більше ніж зазвичай.

Серед випускників шкіл Львівщини 8 відсотків є претендентами на отримання медалі – такими є попередні офіційні дані. Торік таких було менше, повідомила заступник керівника головного управління освіти Львівської обласної держадміністрації Богдана Біляк.

Особливо багато медалістів у сільських школах та в школах гірських районів Львівської області. Є школи, де чи не кожен п’ятий претендує на нагороду. Чиновниця повідомила, що такі освітні заклади будуть особливо ретельно перевірені. Біляк не виключає, що причиною раптового зростання успішності є зміна правил вступу до вишів, оскільки тепер враховується й середній бал атестату.

Частка шкільного атестату в конкурсному балі при вступі становить 25 відсотків, і це дуже суттєво, пояснила в інтерв’ю Deutsche Welle координатор освітніх програм Центру досліджень суспільства Інна Совсун. А тому інших пояснень щодо зростання середнього балу атестату впродовж останніх двох років не може й бути, каже експерт.

Не лише корупція

Певні прояви корупції тут є, припускає Совсун. Це можна пояснити низькими зарплатами вчителів. Але у селах, за її словами, за завищеними оцінками часто стоять не корупційні дії, а зовсім інші причини: вчитель, наприклад, ставить завищену оцінку через жалість до учнів.

«Дуже багато факторів впливають на цей бал атестату, тому враховувати його при вступі є неправильно, - каже Совсун. - Такі дії частково є корупційними. Я впевнена, що у міністерстві абсолютно свідомі цього, але їм вигідніше дати «подачку» у вигляді таких хабарів, аніж збільшити зарплату».

Допоки атестат враховуватимуть при вступі, кількість охочих отримати медаль в різний спосіб постійно зростатиме, запевнила експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Освіта»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.