Владі, очевидно, суди присяжних не потрібні |
Про це він заявив в інтерв‘ю журналу «Публичные люди», яке вийде друком у середу, 1 червня, повідомила прес-служба иіністерства.
Міністр юстиції зазначив, що суди присяжних є в невеликій кількості країн з достатньо високим загальним рівнем культури, складовою частиною якої є правова культура.
«Для нашого суспільства це передчасно. Адже це суд не стільки права, скільки емоцій», - пояснив він.
Міністр юстиції також скептично висловився щодо можливості запровадження в Україні інституту виборності судді, який існує, зокрема, у таких країнах як США та Швейцарія. Він не вважає, що якби судді обиралися громадянами, це покращило би роботу вітчизняної судової влади.
«Уявіть: є кілька кандидатів з юридичною освітою, які бажають стати суддями. Вони повинні вести виборчу кампанію. Виборча кампанія за своєю природою - виключно політична. І необхідно заробити симпатію тих, хто буде голосувати. Для цього потрібні ресурси. Той, хто буде таким чином йти на суддівську посаду, в наших українських умовах апріорі залежатиме від джерела фінансування», - зазначив Олександр Лавринович.
Замість післямови. Ще у совітські часи комуністичні генсеки казали: хто хоче щось зробити - шукає шляхи і методи, а хто не хоче робити - шукає причини.
Суди присяжних, між іншим, - є вимогою Конституції. Проте, вочевидь, ні Партії регіонів, членом якої є Лавринович, ні Президенту Януковичу виконувати вимоги Основного закону особливого бажання немає.
Про це прямо свідчать підсумки так званої судової реформи. Боротьба з корупцією - ще одна ілюстрація "класового" підходу до правосуддя. Чомусь з держбюджету, попри пропагандистську тріскотню, спливають мільйони, проте, кримінальні мправи - виключно проти політичних опонентів.
Які тут суди присяжних? Просто смішно.