Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Створено найбільший комп’ютер з ДНК

У світі науки 5509 переглядів

Опубліковано - 4.06.2011 18:43 | Всі новини | Версія для друку

Створено найбільший комп’ютер з ДНК
Створено найбільший комп’ютер з ДНК
Вчені створили найбільший на сьогоднішній день комп’ютер з ДНК. Він являє собою ланцюги ДНК в рідкому середовищі.

Як відомо, ДНК має властивість комплементарності - нитки певних послідовностей можуть утворювати один з одним міцні пари. Якщо послідовність однієї нитки точно комплементарна послідовності інший, то з'єднання виявляється максимально міцним. При неповній відповідності пара виявиться менш стійкою і нитка, яка краще підходить до однієї з двох ланцюгів "неправильної" пари, може витіснити другий ланцюг, замінивши її собою.

Саме цей процес послідовного витіснення одних ниток іншими лежить в основі обчислень комп'ютера з ДНК.

Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту створили кілька логічних контурів, загальне число ниток ДНК у яких дорівнює 130. Найбільший контур включає 74 нитки і він здатний витягувати квадратний корінь з чисел аж до 15. Комп'ютер здатний виконувати логічні операції І або АБО, а обчислення займають близько 10 годин.

Біохімічні реакції проходять не зі стовідсотковою точністю, тому в роботі комп'ютерів з ДНК присутній постійний шум. Автори нової роботи змогли мінімізувати його, "змушуючи" свій пристрій підсилювати сигнал, вірогідність якого перевищує 80%, а також інгібувати всі сигнали, ймовірність яких нижче 10%.

Поки комп'ютери з ДНК недосконалі і працюють тільки в лабораторіях, натомість дослідники вважають, що такі пристрої перспективні для використання всередині людського тіла. Наприклад, вони можуть оцінювати концентрацію в крові тієї чи іншої речовини, і на підставі отриманого результату регулювати виділення ліків, що містяться в капсулах-переносниках.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.