У Донецьку матері, яка судиться за україномовну школу, погрожували відрізати язика і покалічити сина |
Про це вона повідомила кореспонденту УНІАН.
Круглова повідомила, що після того, як Ворошиловський райсуд Донецька за її позовом ухвалив рішення зупинити рішення Донецької міськради про ліквідацію школи №111, ввечері її підстерегли невідомі молоді чоловіки й погрожували розправою за те, що вона "ходить через школу по судах".
"О 19.30 я йшла додому повз школу №111 і, коли завернула за будівлю школи, відчула, що за мною хтось йде, але я не оберталася. Потім до мене ззаду підійшли двоє хлопців років до 25, взяли мене за одну й за іншу руку, відвели вбік", - розповіла жінка.
"Ну що ти, оката, язиката.. Очі ми повиколюємо, язика відріжемо, а дитині твоїй старшій ноги переламаємо, якщо не перестанеш ходити по судах через школу. Зрозуміла?". На що я відповіла, що "зрозуміла". Тоді вони розвернулися й пішли, звідки прийшли", - розповіла Круглова.
Вона зазначила, що це відбулося 30 травня ввечері, саме того дня, коли вона віднесла копії рішень суду щодо міськради в Петровську районну раду.
"Тому погрози на свою адресу я пов'язую з нашим районним керівництвом", - зауважила жінка.
Мати учня повідомила, що наступного дня вона саме виїжджала до Києва, тому вже там, 1 червня, написала й віднесла заяву про погрози на свою адресу в Генеральну прокуратуру України.
Круглова повідомила, що в неї "двоє дітей – старший син перейшов у 5-й клас і молодший син йде в 1-й клас до школи №111". "Розумієте, погрожували старшому сину, тому що він серйозно займається в дитячій футбольній школі, тому погрожували йому переломом ніг...", - сказала мати.
Вона підкреслила, що дуже побоюється за життя та здоров'я своїх дітей і інших родичів.
"Звичайно, я зараз побоююся за життя старшого сина. І взагалі побоююся за життя та здоров'я своїх близьких родичів. Адже я живу разом із мамою, бабусею, сестрою, її чоловіком їхньою маленькою дитиною. Я тепер за всю свою сім'ю побоююся, ось у чому справа. Виходить, що вся моя сім'я зараз під загрозою", - пояснила І.Круглова.
За словами жінки, родичі намагаються вмовити її припинити боротися за школу. "Але я все одно продовжую – ось сьогодні, приміром, подала заяви в обласну, міську та нашу районну прокуратуру з приводу того, що в школі №111 зупинено набір учнів до 1-го й 10-го класів", - сказала І.Круглова.
Як повідомляв УНІАН, 15 квітня 2011 року депутати Донецької міськради, незважаючи на протести батьків, ухвалили рішення про закриття трьох загальноосвітніх шкіл №№ 111, 121 і 154.
19 квітня зі своєю заявою до прокурора Донецька Олександра Ольмезова звернулися батьки учнів україномовної школи №111 з проханням скасувати рішення міськради про закриття їхнього навчального закладу.
Прокуратура міста Донецька винесла дві протилежні ухвали про законність ліквідації загальноосвітньої україномовної школи №111, видавши відповідні відповіді на запити народного депутата України Арсенія Яценюка і на запити батьків учнів ЗШ №111 І.Круглової, Наталії Халанської й Наталії Стадник.
Виходячи їх отриманих відповідей від Генпрокуратури і від прокуратури Донецька, 4 травня 2011 року прокуратура Донецька опротестувала рішення сесії Донецької міської ради (від 15 квітня 2011 року) про ліквідацію ЗШ №111, а вже 6 травня – заявила про законність цього рішення сесії міськради.
І.Круглова 23 травня звернулася до суду з позовом до Донецької міськради й вимагала скасувати рішення сесії про ліквідацію школи №111.
Суд розглянув позов і 27 травня, "керуючись ст. 117 ч.1 КАС України", ухвалив зупинити дію рішення Донецької міськради від 15 квітня про ліквідацію школи №111.
Довідка. У Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів відбуватиметься згідно з розробленою «Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання».