Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Навіщо потєшні паради потєшного війська?

Захист держави 6858 переглядів

Опубліковано - 8.06.2011 11:47 | Всі новини | Версія для друку

Навіщо потєшні паради потєшного війська?
Навіщо потєшні паради потєшного війська?
Міністерству оборони бракує коштів на проведення військових парадів з нагоди 20-ої річниці незалежності. На організацію парадів бюджетом передбачені 56 млн грн, проте у військовому відомстві наполягають, що потрібно понад 200 млн.

Для підготовки до парадів у Міноборони вимушені залучати кошти, призначені на фінансування армії в 3-4 кварталах 2011 року.

На початку червня перший заступник міністра оборони Володимир Можаровський повідомив, що паради повинні пройти в Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, Львові і Вінниці. До участі в них залучать близько 10 тис. військовослужбовців, понад 500 одиниць озброєння і техніки, зокрема 34 літаки, 12 вертольотів, 14 кораблів і катерів. За словами Можаровського, на фінансування парадів бюджетом передбачені 56 млн грн., пише видання "Коммерсант-Украина".

Водночас, згідно з попереднім кошторисом витрат на проведення парадів, підписаним керівниками Генштабу і департаменту фінансів Міноборони, реальна вартість параду із залученням заявленої кількості військовослужбовців і техніки складає 212,7 млн грн. Найбільш витратною частиною є підготовка озброєння і техніки (122 млн грн), придбання паливно-мастильних матеріалів (72,6 млн грн), а також пошиття мундирів і придбання речового майна (10,7 млн грн).

Окрім цього, в кошторис включені витрати на перевезення особового складу і техніки, харчування військовослужбовців, оплату відрядних, забезпечення зв'язком, культурно-виховну роботу і оренду місць для тренувань. Найбільш масштабний парад планується провести в Києві. Жителі столиці зможуть побачити проходження 20 парадних розрахунків (майже 2,8 тис. військовослужбовців), проїзд механізованої колони у складі 208 одиниць військової техніки. Крім того, над Києвом повинні пролетіти 46 літаків і вертольотів.

Як повідомило виданню джерело в Генеральному штабі, в умовах браку коштів на підготовку до парадів військове відомство вимушене залучати кошти, призначені для фінансування збройних сил в 3-4 кварталах поточного року по програмах відновлення боєздатності, утримання, експлуатації і ремонту військової техніки, а також підготовки військ. Джерело не виключає, що організація параду за рахунок інших статей військового бюджету може призвести до падіння боєздатності армії восени і взимку цього року.

Дефіцит коштів у Міноборони планують ліквідувати кількома способами. Передбачається звернутися до Міністерства фінансів з проханням збільшити бюджет військового відомства на 151,3 млн грн шляхом внесення змін до закону про держбюджет на 2011 рік. Окрім цього, представники Міноборони направили президентові Віктору Януковичу пропозиції щодо зменшення витрат на проведення парадів.

Зокрема, пропонується відмовитися від проїзду механізованих колон (це дасть економію майже 100 млн грн), наполовину зменшити авіаційну складову параду або обмежитися проходженням піших колон в усіх шести містах. Останнє дозволить укластися в суму, передбачену держбюджетом. Проте глава держави поки не прийняв рішення.

У парламентському комітеті з питань національної безпеки і оборони рекомендують відмовитися від проходження техніки на параді. "Можна провести парад обмеженими коштами, залучити військові оркестри і виставити техніку для огляду,- заявив голова комітету Анатолій Гриценко (НУ-НС). - Що ж до використання авіації, то я взагалі не грав би з вогнем. Зараз за штурвал літака можна посадити тільки полковника, що має певний наліт годин. Інші льотчики літають по 6-8 годин на рік. У такій ситуації я не ризикнув би піднімати літаки над великими містами".

Як раніше повідомлялося, Кабмін виділив на святкування 20-ї річниці Незалежності України понад 177 мільйонів гривень.

Міністерство оборони, яке традиційно бере участь у святкуванні Дня незалежності, просило на цьогорічний військовий парад 320 мільйонів гривень. Якби Кабмін погодився виділити міністерству вказані кошти, - це був би найдорожчий парад військовослужбовців та показ бойової техніки за всю історію незалежної України. Однак уряд відмовився надавати запрошену суму і обмежився 56 мільйонами гривень, що були закладені на святкування у бюджеті.

Від “Аратти”: нам взагалі важко зрозуміти зв'язок 20-ї річниці Незалежності і ритуалу бряціння іржавою радянською технікою перед очима громадян.

А може варто відійти від совкових традицій демонстрації мілітарної складової держави? Тим більше - це буде не демонстрація сили, а дефіле проблем, які наочно демонструватимуть громадянам неспроможність державного керівництва забезпечити, у разі неоюхідності, військовий захист територіальної цілісності держави та її суверенітету.

Ми вважаємо, що найкращим варіантом було б взагалі відмовитися від військових парадів, а заощаджені кошти спрямувати не на покращення добробуту генералітету, а нові озброєння та навчання військовослужбовців.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.